Předčasná velikonoční nadílka pro Lanškroun

V sobotu 20. 4. 2019 se vydal tým dorostu do Jaroměře, kde ho čekal poslední zápas sezóny proti Lanškrounu. V předchozích dvou vzájemných zápasech vyhrál Letohrad, a to sice 8:2 a 8:7, proto i tentokrát byl favoritem utkání. Jelikož pro udržení čtvrté příčky musel vyhrát, nechtěl i přes předešlé výsledky nic podcenit.

Do utkání vstoupil velmi svižně. Ve třetí a čtvrté minutě dal dvě branky a nasměroval vývoj utkání, kam potřeboval. Do konce třetiny přidal ještě jednu branku. Během druhé třetiny navýšil vedení na 6:0. 49 vteřin před koncem druhé části však hosté snížili. Drama odmítl Maxim Kubelka, jemuž patřil začátek třetí třetiny. Během sedmi minut vstřelil tři branky (hattrick) a zlomil nápor Lanškrouna. Oba týmy pak ještě přidaly po pár brankách a konečné skóre na konci třetí části se zastavilo na 11:3 ve prospěch Letohradu (trochu nadneseně řečeno tak Lanškroun dostal předčasnou velikonoční nadílku).

FBC LETOHRAD – FBC TJ DRACI LANŠKROUN 11:3 (3:0, 3:1, 5:2)

Branky: 3. Faltus (Kalous), 4. Doleček (Šubert), 10. Faltus (Šubert), 16. Šubert (Doleček), 24. Moravec (Lepin), 29. Doleček, 31. Kubelka (Doleček), 34. Kubelka (Šubert), 38. Kubelka (Doleček), 45. Zamazal (Kalous), 45. Lepin (Doleček)

Sestava: Daniel Trejtnar (David Hlaváček) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Martin Novák, Matouš Faltus, Štěpán Zamazal, Petr Doleček, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Štěpán Appl, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Dorostenecký tým tak ve své premiérové druholigové sezóně zaznamenal čtvrtou příčku z osmi týmů. V 21 utkáních 11 krát vyhrál, 3 krát remizoval, 7 krát prohrál a získal tak 36 bodů a skóre 128:111.

Týmu se dařilo v individuálních statistikách. Hned čtyři letohradští hráči se dostali do první patnáctky kanadského bodování. Na druhém místě se umístil Petr Doleček s 61 body (34+27), na sedmém Adam Šubert s 42 body (18+24), na třináctém Matouš Faltus s 27 body (20+7) a konečně na čtrnáctém místě Maxim Kubelka s 26 body (9+17). GRATULUJEME !!!

Nyní tým čeká pauza a letní příprava a na další zápasy se budeme moci těšit v průběhu září.