Šestibodové představení starších žáků

V neděli 25. 11. 2018 se tým starších žáků vydal do Holic, kde sehrál 5. kolo ligy. Opět bojoval s týmy z 6. koše a postupně se utkal s Fbc Hradec Králové C, FBC Hvězdy Česká Skalice a DDM Holice B-MŽ.

První zápas proti Hradci Králové již od začátku nabídl velké tempo a šance na obou stranách. Zatímco Letohrad nebyl efektivní, Hradec plně trestal. Po osmi minutách vedl 4:0. Poté se prosadil Albert Lepin, ale konec poločasu opět patřil Hradci. Druhá polovina začínala za stavu 1:5. Prvotní tlak Letohradu zarazil nešťastný faul do oblasti hlavy a z toho plynoucí 5 minutové vyloučení. Početní výhodu se ale Hradci využít nepovedlo – Letohrad to aktivní hrou odbránil. Dlouhé oslabení však sebral veškeré naděje na dramatizaci, a tak si HK došel pro tři body.

FBC Letohrad – Fbc Hradec Králové C 1:5 (1:5, 0:0)

Branky: 11. Lepin (Munkh-Erdene)

Druhým soupeřem byl tým FBC Hvězdy Česká Skalice. Začátkem zápasu byl trochu zakřiknutý. Moc šancí se netvořilo. Až 6. minuta přinesla první branku, kdy se trefil Vojtěch Dvořák. O další dvě minuty to bylo 2:0. Tímto stavem skončil i první poločas. Ve druhé části se letohradští žáci dostali do tříbrankového trháku, ale poté korigovala Česká Skalice. Klid na letohradské hokejky přinesly další dvě branky a to znamenalo konečné vítězství 5:1.

FBC Hvězdy Česká Skalice – FBC Letohrad Orel Orlice 1:5 (0:2, 1:3)

Branky: 7. Řehák (Lepin), 9. Brdíček (Jakeš), 14. Lerch (Novotný), 23. Jakeš, 24. Stejskal (Faltus 2)

Třetí zápas proti DDM Holice byl pod taktovkou Letohradu. Během první části si vypracoval náskok 4:0, který byl sice na začátku druhé půlky snížen na rozdíl dvou branek, ale konečné slovo patřilo opět Letohradu, který určil konečné skóre na 6:2 a zaslouženě vyhrál.

DDM Holice B-MŽ – FBC Letohrad Orel Orlice 2:6 (0:4, 2:2)

Branky: 3. Faltus 2, 8. Brdíček (Burianec), 11. Faltus 2 (Řehák), 11. Novotný (Faltus 1), 19. Burianec (Kudlačík), 23. Faltus 2 (Brdíček)

Sestava ve všech zápasech: Vojta Krejsa, Jakub Kudlačík – Jan Faltus 1, Albert Lepin, Václav Novotný, Michal Lerch – Nikolas Brdíček, Štěpán Stejskal, Huslen Munkh-Erdene, Jakub Jakeš, Vojtěch Řehák, Jan Faltus 2, Dominik Brdíček, František Novotný, Jan Burianec

Závěrečný komentář trenéra Romana Dolečka: „Dnešní turnaj jsme zakončili jednou prohrou a dvěma výhrami. Škoda prvního zápasu, kde jsme chybovali a nevyužili velké množství šancí. V dalších zápasech už byly pouze menší chyby, proto jsme si došli pro vítězství a kluci si zaslouží velkou pochvalu. V dalším kole bychom měli hrát v pátém koši. Můžeme se tak těšit na zajímavé zápasy.“