SHRNUTÍ UPLYNULÝCH AKTIVIT A TURNAJŮ STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Hráčky FBC Letohrad se účastnily krajského výběrového tréninku v Pardubicích

V měsících říjen – listopad se účastnily naše 4 hráčky dvou výběrových tréninků reprezentace Pardubického kraje pro letní Olympiádu dětí a mládeže 2022. Tréninky se uskutečnily ve sportovní hale v Pardubicích na Dukle.

Na první trénink byly pozvané dorostenky Karolína Skulbaševská a Eliška Halbrštátová a také starší žákyně Danila Marková, na druhý trénink je doplnila starší žákyně Tereza Skalická. Celkem se těchto tréninků účastní kolem 30 hráček do pole a 4 brankářky.

Hráčky pod vedením trenéra Hagy Pardubice Michala Vraného absolvovaly klasické rozběhání, pohybové a dovedností hry a následné protažení. Dále následovaly nácviky individuálních a herních dovedností s florbalkami, kde hráčky nacvičovaly nahrávky, zpracování míčku z nahrávky, herní kombinace a zakončení střelou na branku. Nakonec následovala hra dvou týmů v systému 5 + 1. Trenéři si během tohoto výběrového tréninku dělali poznámky k jednotlivým hráčkám a v měsíci lednu 2022 zúží kádr hráček na 15 do pole a dvě brankařky. Tento florbalový tým by pak měl reprezentovat Pardubický kraj na letní Olympiádě dětí a mládeže 2022. Doufejme, že naše hráčky uspějí a některé budou ve finálním výběru Pardubického kraje. Držme jim palce.

Hodnocení turnaje – Hradec Králové – 20. 11. 2021

Do Hradce Králové odjížděly dívky v této sestavě: M. Prachařová – D. Marková, T. Skalická, A. Šubertová – T. Filáčková, M. Hysková, T. Luňáčková – R. Valachová.

Čekali nás dva noví soupeři Medvědi Žacléř a KM automatik FBK Jičín a tradiční IBK Hradec Králové. S prvními dvěma jmenovanými soupeři jsme chtěli uhrát slušné výsledky a přivézt nějaké body, navíc jsme Žacléř vloni porazili 5:3. I když holky hrály velice obětavě a nedopustily se výrazných chyb, neodvezly si nakonec ani bod.

FBC Letohrad – TJ Baník Medvědi Žacléř             2 : 9 (1 : 4)

Branky vstřelily: Daniela Marková, Tereza Skalická po 1.

FBC Letohrad – KM automatik FBK Jičín               2 : 10 (2 : 4)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková, Daniela Marková po 1.

Výše zmíněné zápasy byly svým průběhem naprosto stejné, jako přes kopírák. Naše holky nad oběma soupeři vedly, se Žacléří 1:0 ještě v 6. minutě prvního poločasu a s Jičínem dokonce 2:0 v 5. minutě prvního poločasu. Vzápětí však vždy obdržely laciný gól, který soupeře nakopnul. Do konce prvního poločasu následovala 5 minutová ztráta koncentrace, kterou soupeři trestali slepenými 4 brankami. Bohužel si špatný den vybrala i naše brankařka, která pustila několik dost laciných branek. Ve druhém poločase se již těžko doháněla ztráta z prvního poločasu. Je to velká škoda a tyto utkání velice mrzí, už jen proto, že naše dívky byly oběma týmům velice vyrovnaným soupeřem a určitě měly na bodový zisk. Výsledky jsou tedy docela smolné a kruté. Musíme se z toho poučit a hrát po celý zápas koncentrovaně a chodit odvážně do osobních soubojů.

FBC Letohrad – IBK Hradec Králové        2 : 15 (1 : 9)

Branky vstřelily: Michaela Hysková 2.

S žákyněmi z Hradce Králové jsme se utkali již po třetí od zahájení sezóny a mohli jsme pozorovat náš posun a progres ve výkonosti od prvního vzájemného utkání. Stále je však rozdíl v přesnosti kombinace, držení míčku, osobní obraně, blokování střel a hlavně produktivitě zakončení. Vyrovnanější utkání můžeme zahrát v případě pokrytí hráček soupeře a prostou před bránou, důrazu na míčku a v osobních soubojích a hlavně prosazení se při zakončení jasných gólových příležitostí. Pozitivní je, že určitý posun je opravdu znát a vidět při každém dalším zápase.