STARŠÍ ŽÁKYNĚ ZÍSKALY PRVNÍ VÝHRU DOMA NA SPARTAKU

Na domácím turnaji jsme získali první výhru Tělocvična TJ Spartak Letohrad – 4. 12. 2021

Pro naše starší žákyně to byl historicky první domácí zápasový turnaj. Bohužel nás potkala značná marodka skoro poloviny týmu, kdy některé žákyně i přes dobrý zdravotní stav musely být v domácí karanténě, což je současná nechvalná situace. Navíc naše jediná brankářka byla 2 dny po očkování a i přes bolestivé rameno nastoupila do zápasu, byla však poměrně hendikepovaná. Přesto jsme dali dohromady solidní sestavu týmu: T. Jirčíková – T. Skalická, A. Šubertová, M. Hysková – T. Luňáčková, T. Filáčková, R. Valachová – M. Žabová.

V domácím turnaji jsme i přes značné oslabení klíčových hráček, zahráli velmi solidní zápasy a holky podaly až neskutečně obětavé a velmi kvalitní výkony. Nevynechaly žádný osobní souboj, s přehledem kombinovaly a byly silné na míčku i v osobních soubojích. Zkrátka zahrály nad hranicí svých možností a dokázaly tak svůj progres výkonosti každým zápasem v lize starších žákyň. Všechny hráčky zaslouží obrovskou pochvalu za velice obětavý a vyzrálý výkon i v okleštěné sestavě.

FBC Letohrad – TJ Lanškroun 13 : 3 (5 : 0)

Branky vstřelily: Tereza Filáčková 3, Michaela Hysková 4, Tereza Skalická 2, M. Žabová 2, A. Šubertová a Tereza Luňáčková po 1.

V našem prvním domácím utkání jsme se střetli s dívkami z Lanškrouna, pro které je letošní sezóna premiérová. Od doby, kdy jsme se společně střetli 17. září v rámci přátelského zápasu, oba týmy herně vyspěly a je na nich znát výkonnostní progres. V dnešním utkání zahrály naše hráčky nad hranici svých možností a díky soustředěné hře celého týmu jsme získali první vítězství v lize. Také nás podržela naše brankářka v klíčových momentech utkání, při velkých šancích žákyň Lanškrouna. Začali jsme také proměňovat šance, což bylo v minulých utkáních slabinou. Děkujme soupeři za férové a slušné utkání a přejeme hodně štěstí v dalších utkáních této sezóny.

FBC Letohrad – KM automatik FBK Jičín 6 : 15 (3 : 7)

Branky vstřelily: M. Hysková 3, M. Žabová 2, Tereza Skalická 1.

Všichni aktéři turnaje se shodli, že nejhezčí utkání dne zahrály právě naše dívky s hráčkami Jičína. Zápas nabídnul pohledné kombinace, rychlou a přesnou hru, velice silné útočné akce a hlavně čisté souboje bez faulů a zákeřností. Vyrovnané utkání nakonec v závěru rozhodly zkušenější hráčky z Jičína.

FBC Letohrad – FBC Dobré 9 : 12 (4 : 6)

Branky vstřelily: Michaela Hysková 5, M. Žabová 2, Tereza Filáčková a A. Šubertová po 1.

Naopak utkání s FBC Dobré přineslo ostrou hru hráček Dobrého, které místy nestačily na naše dívky a tak si pomáhaly tvrdší osobní obranou a nečistou hrou do holí našich hráček. Bohužel to zůstalo bez povšimnutí, aby se nekouskovala hra. Tento způsob hry hráček Dobrého snížil úroveň utkání a skoro celý zápas neměl s florbalem nic společného. Naše hráčky vlastně neměly šanci kombinovat, což je mírně znechutilo. Ještě 4 minuty před koncem zápasu bylo skóre vyrovnané, avšak v závěru soupeř odskočil na rozdíl 3 branek šťastnými brankami, kdy naše brankářka byla po 3 utkáních unavená z nedávného očkování.

Post Author: Ondřej Novotný