Úspěšné vystoupení starších žáků

V neděli 8. 12. 2019 se vydal tým starších žáků do Rtyně v Podkrkonoší, kde se v rámci 5. kola Ligy starších žáků utkal s týmy Lanškrouna, Rtyně a Trutnova.

První zápas proti domácímu týmu se vyvíjel dobře. V 8. minutě se Letohrad díky Tondovi Applovi dostal do vedení, které ve druhém poločase podpořili Honza Faltus, Nikolas Brdíček a Ondřej Pomikálek. Soupeř pak sice snížil, ale poslední slovo patřilo opět Letohradským, když se prosadil Dominik Kořán.

FBC LETOHRAD – OREL RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ 5:1 (1:0, 4:1)

Branky: 8. Appl Antonín (Faltus), 14. Faltus, 16. Brdíček Nikolas (Appl Dominik), 20. Pomikálek (Faltus), 24. Kořán (Brdíček Nikolas)

Sestava: Jiří Bureš (Vojta Krejsa) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Michal Tejkl, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Antonín Appl, Jakub Jakeš, Dominik Kořán, Dominik Brdíček, David Václavek, Dominik Appl, Tadeáš Michna

Druhým soupeřem byl Lanškroun. I tento vstup byl velmi povedený. Během prvního poločasu se Letohrad dostal do klidného náskoku 3:0, prosadili se Jan Faltus, Niki Brdíček a Dominik Kořán. Ve druhém poločase Lanškroun zlepšil hru a dostal se na rozdíl jediné trefy. Hubený náskok však Letohrad udržel a připsal si další tři body.

FBC LETOHRAD – TJ LANŠKROUN 3:2 (3:0, 0:2)

Branky: 2. Faltus, 7. Brdíček Nikolas (Michna), 11. Kořán (Michna)

Sestava: Vojta Krejsa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Michal Tejkl, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Antonín Appl, Jakub Jakeš, Dominik Kořán, Dominik Brdíček, David Václavek, Dominik Appl, Tadeáš Michna

Úspěch v posledním zápase proti Trutnovu mohl znamenat možnost postupu do vyššího výkonnostního koše. Začátek se však nepovedl dle představ. Dvakrát se prosadil střelec soupeře Michal Pražák a Trutnov vedl 2:0. V polovině poločasu dokázal snížit Niki Brdíček, ale konec třetiny patřil opět Michalu Pražákovi, který dokončil hattrick. Na začátku druhého poločasu snížil Jan Faltus, ale po 15 vteřinách Trutnov znovu navýšil na rozdíl dvou branek. V 18. minutě se Letohrad dostal zpět do zápasu, když snížil Tadeáš Michna. Ve 22., respektive 23. minutě, pak byli vyloučeni dva hráči Trutnova, což umožnilo vyrovnat Nikolasi Brdíčkovi na konečných 4:4.

FBC TRUTNOV (DTJ) – FBC LETOHRAD 4:4 (3:1, 1:3)

Branky: 6. Brdíček Nikolas, 15. Faltus (Appl Dominik), 18. Michna, 24. Faltus (Brdíček Nikolas)

Díky dvěma výhrám a jedné remíze se žákům podařilo postoupit do čtvrtého koše, ve kterém 26. 1. 2020 utkají s TJ Sokol Jaroměř, opět FBC Trutnov (DTJ), IBK Holice – DDM a FBC Hradec Králové B.