Z Hradce Králové vezou žákyně po skvělých výkonech 2 cenné výhry

Hradec Králové – 19. 3. 2022

K těmto zápasů lze říci jedině – super výkon, kolektivnost, nadšení, odpovědnost, obětavost, pokora a chuť do hry. Holky odjížděly do Hradce Králové v okleštěné sestavě sedmi hráček, tedy jedna brankářka a dvě trojkové lajny (sestava: M. Prachařová – D. Marková, T. Skalická, J. Šigutová – T. Filáčková, M. Hysková, R. Valachová). Navíc nás čekali opravdu zdatní soupeři, kteří v tu dobu byli v tabulce před námi, zvláště silný domácí tým a lídr tabulky IBK Hradec Králové.

Ve všech třech zápasech podaly fantastický výkon, snad nejlepší za celou sezónu, a mohly tak slavit zasloužené dvě výhry. Díky získaným 6 bodům se tak v tabulce posunuly již na 4. místo za silné týmy z Hradce Králové (bílé a černé lvice) a elitní tým z Jičína.

Před výkony holek opravdu smekám a jsem na ně hrdý!

FBC Letohrad – IBK Hradec Králové – černé lvice            6 : 14 (4 : 7)

Branky vstřelily: J. Šigutová 6.

Naše holky podaly fantastický výkon nad hranicí svých možností. Byl skvělý pohled na jejich kombinační hru, promyšlené útočné akce, střeleckou produktivitu i nátlakovou a bezchybnou hru v obraně. V zápase s IBK dokonce chvíli vedly 4:3, ovšem širší sestava hradeckých dívek a náš chvilkový herní útlum znamenal jedinou prohru dne. Trenérka z IBK však naše holky pochválila a přiznala, že se museli o výsledek bát snad poprvé v sezóně, tento tým je v lize žákyň naprostou špičkou.

FBC Letohrad – TJ Baník Medvědi Žacléř                             18 : 3 (11 : 1)

Branky vstřelily: J. Šigutová 6, T. Skalická 5, T. Filáčková 4, M. Hysková 2, D. Marková 1.

V dalších dvou zápasech naše holky zvítězily a potvrdily tak skvělou formu, vysokou úroveň hry a výkonnostní vzestup. Také nás podržela svými jistými zákroky naše velká opora v brance Martina. V zápase se Žacléří měly herní převahu a velké množství brankových příležitostí. Již v prvním poločase si vytvořily naše holky výrazný náskok, který potvrdily ve druhém poločase. Soupeřky v závěru utkání působily mírně odevzdaným dojmem.

FBC Letohrad – TJ Jablonné nad Orlicí                  2 : 1 (1 : 1)

Branky vstřelily: J. Šigutová 2.

V derby s dívkami z Jablonného nad Orlicí to bylo spíše o „morálu“. Naše holky měly herní převahu a soupeře přestřílely 35:16, musely se však potýkat s velice tvrdou hrou soupeřek a také nevybíravým a nesportovním chováním zvláště jedné hráčky s číslem 40 a to do férového zápasu opravdu nepatří. Nakonec se nám podařilo uhájit jednobrankový náskok 2:1. Hráčky Jablonného ovšem musí poděkovat své skvěle chytající brankářce, která vychytala minimálně 6 jasných brankových příležitostí našich holek, čímž uchránila svůj tým od vyšší porážky a většího brankového rozdílu.

Mgr. Bc. Petr Skulbaševský, trenér žákyň FBC Letohrad

Post Author: Ondřej Novotný