Z posledního vystoupení v Jičíně si nakonec naše žákyně vezou tři výhry a 100% zisk 9 bodů

Jičín – 30. 4. 2022

K posledním zápasům letošní sezóny do Jičína odjížděly holky kompletní, tedy v nejsilnější sestavě: M. Prachařová – D. Marková, T. Skalická, A. Šubertová – J. Šigutová, V. Komárková, E. Kouřimová – M. Hysková, T. Filáčková, K. Zamazalová – M. Bednářová. Úplně poprvé s námi jela nová hráčka Martina Bednářová, aby si zažila atmosféru ostrých ligových zápasů.

V posledních utkáních holky podaly kolektivní, odpovědný, obětavý a kombinačně skvělý výkon. Měly neustálou chuť do hry, dodržovaly dohodnuté pokyny a hrály pečlivě a nátlakově v obraně.

Holky zaslouží za své výkony uznání, a proto jsme tento úspěch oslavili v šatně výborným šampaňským. Dvouhodinová cesta domů, tak byla velmi příjemná a plná skvělých dojmů.

Opravdu jsem na ně hrdý!

FBC Letohrad – TJ Lanškroun 9 : 0 (5 : 0)

Branky vstřelily: J. Šigutová 4, T. Skalická 2, T. Filáčková 2, V. Komárková1.

V utkání s hráčkami Lanškrouna naše dívky předvedly soustředěnou hru se strojovými kombinacemi a skvělou obrannou hrou. Díky tomu, že prakticky neudělaly žádnou chybu a pohlídaly si prostor před brankou, pomohly naší brankařce Martině udržet poprvé v sezóně čisté konto.

FBC Letohrad – KM Automatik FBK Jičín 5 : 0 kontumačně

Branky vstřelily: J. Šigutová 4, D. Marková a E. Kouřimová po 1.

V tomto zápase jsme dokázali soupeře hodně potrápit a zejména v prvním poločase přitlačit aktivní a nátlakovou hrou. Již jsme nad tímto elitním soupeřem vedli 3 : 1, ovšem soupeř využil našeho chvilkového útlumu a některých chyb a zejména ve druhém poločase vyvinul velký tlak. To znamenalo porážku 6 : 13. Nakonec bylo utkání kontumováno v náš prospěch z důvodu startu hráček IBK H. Králové v dresu Jičína.

FBC Letohrad – TJ Jablonné nad Orlicí 5 : 0 kontumačně

Branky vstřelily: 0.

V posledním zápase sezóny měly naše hráčky změřit síly v derby s hráčkami Jablonného nad Orlicí. Nakonec k tomuto očekávanému zápasu nedošlo, kvůli malému počtu hráček soupeře. Už tak přijel soupeř s 5 hráčkami do pole a v předchozích utkáních se jim ještě dvě zranily. Takže neměly hráčky na střídání. Škoda, chtěli jsme totiž vyhrát v regulérním zápase přímo na hřišti.