Zástupci FBC Letohrad reprezentovali na neligovém turnaji

Šestice hráčů z mužských týmů se v sobotu 9. 2. 2019 vydala do Lubné u Poličky na neligový turnaj. Pod již klasickým názvem „JEDI KNIGHTS“ byli nalosováni do skupiny C, kde jim byli soupeři:

FBC Oujeee! – výběr FBC PeakSport Litomyšl a 1. FBC Polička

Široký Důl – původ neznámý

Bratři Sokolové – výběr FBC PeakSport Litomyšl a FBK Lubná

Úvodní zápas proti „FBC Oujeee!“ nedopadl vůbec dobře. V průběhu celého zápasu letohradští chybovali a nepokrývali střely soupeře a zaslouženě prohráli 4:5. Jednalo se o klasický vstup do turnaje, na který byli hráči zvyklí. Bohužel ale pro systém tohoto turnaje to mohl být vstup kritický. Pokud „JEDI KNIGHTS“ chtěli pomýšlet na postup, museli již vše vyhrát. Druhý zápas proti týmu „Široký důl“ byl povinným vítězstvím. Již po pár vteřinách se tým dostal do vedení a došel si pro pohodlnou výhru 6:0. Na závěrečný zápas si pak musel 4 hodiny počkat. Soupeřem byl tým „Bratři Sokolové“, tedy domácí tým a jeden z favoritů turnaje. Naši kluci však šli již od začátku za vítězstvím a postupně se dostali do tří brankového vedení, které si pohlídali až konce, a nakonec vyhráli 4:2. Mohli se tak radovat z postupu do čtvrtfinále.

Skupina C

Jedi Knights – FBC Oujeee! 4:5 (2:3, 2:2)

Jedi Knights – Široký Důl 6:0 (3:0, 3:0)

Bratři Sokolové – Jedi Knights 2:4 (0:2, 2:2)

Čtvrtfinálový soupeřem byl tým Prdelky na párek, což je kvalitní výkvět litomyšlských mladíků, kteří v současné době hrají v extraligových týmech Sparty Praha a Sokolu Pardubice, ale také domácím FBC PeakSport Litomyšl. Soupeř byl dle očekávání již od začátku na míčku a pokoušel se prolomit obranou hráz letohradských. To se mu povedlo jednou během prvního poločasu a podruhé na začátku druhého. V obou případech se jednalo o exkluzivní kombinaci a ránu ze vzduchu do prázdné branky. Když už se utkání pomalu dohrávalo, podařilo se Tondovi Živného náhodnou střelou zdálky snížit (cca 1,5 minuty do konce). Tento gól byl tzv. nakopnutím a v utkání se děly ještě velké věci. Necelou minutu před koncem vyrovnal František Majvald, když mu míček před prázdnou branku naservíroval Honza Skalický. Oba týmy již byly smířeny s nájezdy (kterými skončily již předchozí tři měření na minulých turnajích), to by ovšem nesměl Honza Skalický zblokovat závěrečnou střelu soupeře a v samostatném úniku překonat brankáře Prdelek. To vše 4 vteřiny před koncem.

Čtvrtfinále

Prdelky na párek – Jedi Knights 2:3 (1:0, 1:3)

Semifinálovým soupeřem byl tým „Traktor a nepořádek“, což jsou zástupci pardubického Sokola. Letohradští se v první polovině dostali do vedení, ke konci poloviny ale soupeř srovnal ze standardní situace. Druhá polovina měla stejný průběh, „JEDI“ šli do vedení, soupeř kontroloval ke konci poločasu ze standardní situace. Zde se již nájezdové loterii nepodařilo vyhnout. Nájezdy se jely na čtyři série – Živného a Skalického vychytal brankář, Vaňous těšně netrefil opuštěný vingl, uspěl pouze Majvald. Jelikož se jednou radoval i „Traktor“, muselo se prodlužovat. Majvald uspěl znovu, soupeře zastínil Ondra Vašátko. Finále.

Semifinále

Traktor a nepořádek – Jedi Knights 2:3n (1:1, 1:1 – 0:1)

Finálovým soupeřem byl starý známý „Aquafield“ – to nejlepší z litomyšlského divizního týmu, doplněno o trenéra Sokola Pardubice a bývalého hráče, Láďu Štancla. Soupeř již od začátku těžil z vyšší fyzické kondice, kterou si dokázal podržet díky vyššímu počtu hráčů na střídání, a po dvou brankách Vildy Nonna a jedné Ládi Štancla, došel z vítězství 3:0. Letohradští již byli rádi, že stojí.

Finále

Aquafield – Jedi Knights 3:0 (1:0, 2:0)

Na to, že se v 9:02 očekával nejhorší turnajových výsledek od vzniku „JEDI KNIGHTS“ (historicky Fufíků), to nakonec nedopadlo tak špatně …

Sestava ve všech zápasech: Ondřej Vašátko – Vojtěch Marek, Michal Vaňous – Jan Skalický, František Majvald (C), Antonín Živný

Zdroj: https://www.facebook.com/Jedi-Knights-585922521800889/?modal=admin_todo_tour

Post Author: Michal Vaňous