A-tým poprvé bodoval

Mužský A-tým měl o víkendu napilno. V sobotu doma přivítal Jihlavu, v neděli vyrážel do Třebíče na souboj s Okříšky-MoBu.

Sobotní souboj s Jihlavou přinesl velké drama. Do vedení se nejprve dostali hosté, ale Letohrad dvěma brankami kontroval. V 16. minutě se podařilo Jihlavě srovnat, ale poslední slovo v první třetině měl Franta Majvald – 3:2. I v druhé třetině pokračovalo přetahování o vedení. Jihlava nejprve srovnala, domácí reagovali, série tří branek Jihlavy, a nakonec snížení Vojty Marka na 5:6. V polovině třetí třetiny pak srovnal Jirka Skalický. Když už se zdálo, že utkání půjde do prodloužení, Jihlava dala rozhodující zářez – čas 59:34, skóre 6:7. Zbývajících 26 vteřin Letohradu nestačilo, a tak se musel před soupeřem sklonit.

FBC LETOHRAD – SK JIHLAVA 6:7 (3:2, 2:4, 1:1)

Branky: 9. Kristek (Baláš), 14. Majvald (Skalický Jan), 17. Majvald (Skalický Jiří), 31. Majvald (Doleček Petr), 39. Marek, 48. Skalický Jiří (Doleček Jakub)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – David Lauterbach, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Jakub Rajnštajn, Vojtěch Marek, František Majvald, Jakub Doleček, Matouš Faltus, Martin Novák, Štěpán Appl, Petr Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Konečně ligové utkání, kde se do závěrečného hvizdu hrálo o body. Bohužel zase žádný bod nezůstane doma. Rozhodně se ale naše hra zlepšuje a doufejme, že na zlepšený výkon navážeme již zítra. Děkuji soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů.“

Jak se později ukázalo, sobotní slova trenéra byla pravdivá. Do utkání s Okříšky MoBu sice Letohrad neměl nejlepší vstup, ale na inkasovanou branku z 8. minuty dokázal ještě do konce třetiny třikrát reagovat. Když pak v první polovině druhé třetiny přidali branky Jan Skalický, Adam Jiruška a Marek Švec, zdálo se, že je o vítězi jasno. Domácí si vyžádali oddechový čas, a ještě do konce třetiny to bylo 3:6. Na začátku třetí třetiny snížili na rozdíl dvou branek a zdálo se, že se možná dočkáme zápletky. Tu však odmítli Marek Švec a Franta Majvald – 4:8. V posledních třech minutách se ještě oběma týmům podařilo vstřelit po dvou brankách a konečné skóre se zastavilo na 6:10.

PSKC OKŘÍŠKY-MOBU – FBC LETOHRAD 6:10 (1:3, 2:3, 3:4)

Branky: 17. Novák (Doleček Petr), 17. Jiruška (Gabris), 20. Skalický Jan (Novák), 26. Skalický Jan (Majvald), 29. Jiruška, 30. Švec (Skalický Jan), 44. Švec (Pokorný), 51. Majvald (Švec), 58. Švec (Majvald), 60. Doleček Petr (Náhlík)

Sestava: Roman Doleček – Adam Gabris, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Jakub Rajnštajn, Marek Švec, František Majvald, Matouš Faltus, Martin Novák, Petr Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Konečně k nám do týmu dorazil nejdůležitější hráč a jeho jméno je produktivita. Dařilo se nám střelecky a prosadilo se i více hráčů. Chyby stále děláme, ale makáme, a tímto jsme se snad odrazili k lepším výsledkům. Děkuji soupeři za utkání a přeji mnoho štěstí do dalších zápasů.“

Mužské áčko tak získalo první body v letošní divizní sezóně. Zůstává na předposlední příčce, pouze o skóre za Vysokým Mýtem a Žďárem nad Sázavou. Další zápas ho čeká již přespříští víkend, v neděli 3. 11. 2019 se v Pelhřimově utká s Honzíky z Pacova.