Áčko o víkendu nulové

V sobotní podvečer se vydal tým mužů do nedalekého Vysokého Mýta, kde se v rámci okresního derby utkal s místním FTC.

Začátek utkání lépe vyšel domácím, kteří se ve čtvrté minutě dostali do vedení. Hned v páté minutě ale Letohrad odpověděl, prosadil se Jirka Skalický. Remízový stav vydržel pouze minutu, podruhé se do vedení dostali domácí. Ve 12. a 17. minutě navíc své vedení navýšili na 4:1. Ještě do konce třetiny odpověděl dvěma góly Jan Skalický a snížil na rozdíl jedné branky. Druhá třetina již tak brankově bohatá nebyla, zejména díky skvělým gólmanům. Ve 31. minutě vyrovnal Jan Skalický a dokonal svůj hattrick. V minutě 39. si však Mýto vzalo vedení zpět. Tři vteřiny před koncem druhé třetiny dostal Letohrad výhodu přesilové hry, která se přenesla do třetiny třetí, ale využít se ji nepodařilo. Úspěšnější byl až Franta Majvald, který dokázal zužitkovat přihrávku Honzy Skalického, a srovnal na 5:5. Letohradští pak dokonce mohli jít do vedení, ale brankář Musel byl proti. Ve 49. minutě šli domácí opět do vedení, které v 53. minutě podpořili další brankou. V čase 58:10 si vzal Letohrad time out, nakreslil a probral finální útok, který o 12 vteřin později převedl pro praxe Franta Majvald. Utkání tak bylo opět jen o jednu branku. Letohradští to zkusili bez gólmana, ale 22 vteřin před koncem domácí pečetili do prázdné – 8:6.

FTC VYSOKÉ MÝTO – FBC LETOHRAD 8:6 (4:3, 1:1, 3:2)

Branky: 5. Skalický Jiří (Doleček Petr), 18. Skalický Jan, 20. Skalický Jan, 31. Skalický Jan (Pokorný), 47. Majvald (Skalický Jan), 59. Majvald (Skalický Jan)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Vojtěch Marek, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, David Derka, Štěpán Appl, Jakub Rajnštajn, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Bojovné utkání ve vysokém tempu a ve skvělé atmosféře, které jsme na konci nedokázali dotáhnout k bodům. Oba brankáři skvěle zachytali. Díky všem za zápas.“

V neděli bylo na programu další utkání. Jednalo se o poslední domácí zápas, a to proti pirátům z Chrudimi. Tentokrát se vstup do utkání Letohradu zdařil na výbornou. Nejprve Matouš Hrdina pálil po nahrávce Adama Jirušky, poté Štěpán Appl zužitkoval přesilovou hru. O 20 vteřin později se Chrudimi podařilo snížit, v minutě 16. vyrovnat. Druhá třetina patřila pouze Chrudimi. I přes dvě přesilovky Letohradu se jí podařilo jít do vedení. Pak dostala výhodu jednoho muže v poli i ona a nezklamala. Do konce třetiny své vedení ještě navýšila a do poslední části vstupovala za příznivého stavu 5:2. To podpořila ještě dalšími třemi brankami v rozmezí 43. – 51. minuty. Hrozivé skóre se díky dvěma brankám Davida Derky a jedné Petra Dolečka podařilo zmírnit na 5:8, ale všechny body si z Dolní Dobrouče odvezla Chrudim.

FBC LETOHRAD – FBK PIRÁTI SOKOL CHRUDIM 5:8 (2:2, 0:3, 3:3)

Branky: 3. Hrdina (Jiruška Adam), 12. Appl (Skalický Jan), 52. Doleček Petr (Majvald), 58. Derka, 60. Derka

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Vojtěch Petr Dostálek, Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Matouš Faltus, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Štěpán Appl, František Majvald, Jakub Doleček, Jan Šturma, Petr Doleček

Komentář trenéra domácích, Petra Adamce: „Když v utkání odehrajete naplno pouze prvních a posledních deset minut, tak není šance pomýšlet na vítězství. Velká marodka nám umožnila dát konečně velký prostor pro zapracování většího množství juniorů, kteří rozhodně nezklamali. Děkujeme a přejeme hezkou neděli.“

Díky nulovému zisku se Letohrad propadl na osmou příčku tabulky. Do konce základní části mu již zbývá pouze jeden zápas, tudíž je jasné, že 15. 2. 2020 odehraje na palubovce Hipposu Žďár nad Sázavou své poslední utkání letošního ligového ročníku a také to, že ho uvidíme i v příští divizní sezóně.