Áčko padlo v prodloužení

V neděli 22. 12. 2019 bojovalo mužské áčko na půdě SK Jihlava o další ligové body.

Utkání začalo opatrně, oba týmy si oťukávaly, co si mohou dovolit. V 18. minutě byl vyloučen Matouš Hrdina a domácím stačilo 61 vteřin, aby výhodu využili. Druhá třetina začala aktivitou Letohradu, což přineslo úspěch v podobě vyrovnávací branky z hole Franty Majvalda. Ve 30. minutě měl Letohrad obrovskou šanci, aby se poprvé dostal do vedení, ale domácí brankář byl proti. Z následného protiútoku se pak dostala do vedení Jihlava. Uplynuly sotva dvě minuty a domácí šli do dvoubrankového úniku. Za další minutu to již bylo o tři góly. Tříbranková ztráta ale Letohrad nepoložila a ve 43. minutě snížil Franta Majvald. Ve 48. minutě bylo ještě lépe, prosadil se Adam Jiruška. V 51. minutě dostal Letohrad šanci na vyrovnání, ale přesilovou hru nevyužil. V 55. minutě dostali tu samou šanci domácí, ale naložili s ní podobně. Minutku a půl před koncem si Letohradští vzali time out, nakreslili plán na finální hru v šesti, kterou pak na hřišti úspěšně proměnil Franta Majvald (hattrick), a poslal zápas do prodloužení. To trvalo necelé dvě minuty, když se prosadila Jihlava.

SK JIHLAVA – FBC LETOHRAD 5:4p (1:0, 3:1, 0:3 – 1:0)

Branky: 26. Majvald (Doleček Jakub), 43. Majvald (Skalický Jan), 48. Jiruška Adam (Doleček Jakub), 60. Majvald (Doleček Jakub)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – David Lauterbach, Vojtěch Marek, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, Vojtěch Náhlík, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-272771.htm

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Dnešní utkání byla taktická bitva se vším všudy. Nebýt třech minut, kde jsme se trochu sesypali a dostali tři branky, tak jsme nemuseli odjíždět jen s jedním bodem. S ohledem na tabulku je i tento bod ohromně důležitý. Děkuji hráčům za dotažení zápasu a všem přeji hezké svátky.“

Po zisku jednoho bodu je Letohrad na osmém místě, se ztrátou pěti bodů na třetí místo, na záda mu dýchají Dačice (ztráta jeden bod), Okříšky-MoBu (šest bodů) a Chrudim (deset bodů).

Další zápasy jsou na programu 18. 1. a 19. 1. 2020, kdy se muži představí doma proti Okříškám-MoBu a Pacovu. Hezké Vánoce !!!

Post Author: Michal Vaňous