Áčko rozdrtilo Okříšky-MoBu

V sobotu 18. 1. 2020 přivítalo mužské áčko v rámci 17. kola Divize D tým PSKC Okříšky-MoBu.

Jednalo se o důležitý souboj v rámci záchrany divizní příslušnosti a již od počátku bylo znát, že po záchraně více touží domácí tým. V rozmezí 3. – 6. minuty vstřelil tři branky (Franta Majvald, Vojta Náhlík, Matouš Faltus) a dal utkání jasný směr. Ve 14. minutě se podařilo hostům snížit, ale Letohradští dokázali dvěma brankami v rozmezí osmi sekund důrazně odpovědět. Trefili se Petr Doleček a Ondra Pokorný. Druhá třetina začala poněkud vlažněji, ale v 26. minutě se diváci dočkali další branky. Prosadil se Adam Jiruška a zvýšil na 6:1. V 38. minutě dostaly Okříšky výhodu trestného střílení, kterou využily. Třetí třetina tak začala za stavu 6:2, ale tento stav netrval dlouho. V čase 43:12 vstřelil druhou branku v utkání Petr Doleček a zvýšil na 7:2. Navíc o pár vteřin později byli hosté vyloučeni na 5 minut, čehož využil Marek Švec, a zvýšil na 8:2. Tu samou přesilovku se podařilo Letohradu využít ještě jednou, prosadil se Jan Skalický. V 57. minutě byl vyloučen další hráč Okříšků a Vojta Náhlík druhou brankou v utkání uzavřel neoblíbenou desítku. Tento gól znamenal konečný stav 10:2.

FBC LETOHRAD – PSKC OKŘÍŠKY-MOBU 10:2 (5:1, 1:1, 4:0)

Branky: 3. Majvald (Skalický Jan), 4. Náhlík (Doleček Petr), 6. Faltus (Baláš), 19. Doleček Petr (Náhlík), 19. Pokorný (Skalický Jan), 26. Jiruška Adam, 44. Doleček Petr (Náhlík), 44. Švec (Doleček Petr), 49. Majvald (Skalický Jan), 58. Náhlík (Doleček Jiří)

Sestava: Daniel Jiruška (David Richter) – Martin Novák, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Matouš Faltus, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Petr Doleček, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Zvládli jsme důležité utkání v boji o záchranu. Od začátku zápasu jsme k tomu přistoupili zodpovědně a šli jsme si za vítězstvím. Děkujeme soupeři za zápas a přejeme šťastnou cestu domů ze zasněžené Rokytnice.“