Béčko dvakrát těsně prohrálo

Netradičně v pondělí, 28. 10. 2019, se B-tým vydal do sportovní haly v Pardubicích, kde sehrál další zápasy Pardubického přeboru proti SPV Pardubice A a B.

První zápas proti SPV Pardubice B začalo vzájemným oťukáváním. Oba týmy měly několik šancí, ale první branka přišla až na konci osmé minuty. Prosadil Štěpán Appl. Na začátku 13. minuty vedení navýšil Jirka Moravec, který se prosadil z bezprostřední blízkosti branky. Na konci třetiny byl vyloučen Matouš Faltus, čehož soupeř využil, a 51 vteřin před koncem snížil na 1:2. V první polovině druhé třetiny se Letohradu podařilo zvýšit na 4:1 – prosadili Honza Šťastný a Honza Šturma. Oba týmy pak dostaly výhodu přesilové hry, ale ani jeden ji nevyužil. Začátek třetí třetiny přinesl několik šancí Letohradu, ale skóre se nepohnulo. Naopak v 38. a 39. minutě se podařilo Pardubicím dvěma slepenými brankami snížit na rozdíl jednoho gólu. Soupeř se tak dostal na koně, čehož nakonec beze zbytku využil. Nejprve v čase 41:36 srovnal, poté v čase 42:15 dostal výhodu trestného střílení, které bezpečně proměnil. Letohrad tak doplatil na čtyřminutový výpadek, který ho stál celé utkání, které měl pod kontrolou, prohrál 4:5.

KLUB SPV PARDUBICE B – FBC LETOHRAD B 5:4 (1:2, 0:2, 4:0)

Branky: 8. Appl (Doleček Petr), 13. Moravec Jiří (Šťastný), 20. Šturma (Faltus), 22. Šťastný (Appl)

Sestava: Jan Moravec (Roman Doleček) – David Lauterbach, Jan Šťastný, David Matyáš, Matouš Faltus, Jiří Toman, Petr Doleček, Štěpán Appl, Petr Valenta, Martin Kavka, Vojtěch Vychytil, Jiří Moravec, Michal Vaňous, Martin Novák, Jan Šturma

Druhý zápas měl být odvetou za prohru Letohradu z prvního kola. Hráči SPV Pardubice A vstoupili do utkání značně namotivovaní vysokou výhrou z prvního pondělního utkání (16:3, Třemošnice B), a podle toho to i vypadalo. Již od úvodního hvizdu měli herní převahu a Letohrad hrozil pouze z brejků. Na začátku šesté minuty byl nesmyslně vyloučen Michal Vaňous. I přes velmi dobře odehrané oslabení, se soupeř prosadil střelou z dálky, která proletěla přes shluk těl. Na začátku 9. minuty dostaly Pardubice další výhodu – tentokrát trestného střílení. Kanonýr Martin Pova Dolečka nepřekonal. To se mu povedlo až o 20 vteřin později, kdy se objevil sám před brankou, a po kličce zasunul do prázdné branky. Pardubice byly na koni a hrozily jednou šancí za druhou. Naštěstí v brance Letohradu byl bezchybný Roman Doleček. Po jednom z brejků se však prosadil Letohrad. Střelu Matouše Faltuse ze vzduchu dorazil David Lauterbach. O minutu později ale Pardubice znovu odskočily na 3:1. Do druhé třetiny vstoupil Letohrad o poznání lépe a výsledkem bylo snížení na rozdíl jediné branky. Po individuální akci se prosadil Štěpán Appl. Na začátku 26. minuty dostal Letohrad šanci na vyrovnání – přesilovou hru. Po milimetrové nahrávce Matouše Faltuse přes šíři hřiště Petr Doleček zasunul do prázdné – 3:3. Do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo, a tak následovala třetí třetina, která měla přinést rozuzlení. Zde si vzali slovo rozhodčí, kteří začali vylučovat, nač jim síly stačily. Letohrad dostal osm trestných minut, a tak více než polovinu třetiny byl pod tlakem (kdyby ovšem ta vyloučení nebyla natolik sporná). Zde vynikala zejména obrana, v čele s Dolečkem. Nakonec se ale soupeři jednu šanci podařilo využít a v čase 40:22 šel do trháku. Letohradu tak na srovnání zbývalo necelých pět minut. To by ale nesmělo přijít další oslabení – čas 40:56 a 4 minuty pro Matouše Faltuse. Letohrad se opět bránil a na polovinu hostů se téměř nedostal. Těsně před koncem se ale podařil brejk, který byl ukončen sekerou a 2 minutami pro Pardubice. Letohrad to zkusil bez brankáře, pár vteřin před koncem vymyslel gólovou střelu, která byla zablokována těsně před brankovou čarou. Pardubice si tak došly pro tři body za vítězství 4:3.

FBC LETOHRAD B – KLUB SPV SLOVAN PARDUBICE 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Branky: 13. Lauterbach (Faltus), 23. Appl, 26. Doleček Petr (Faltus)

Sestava: Roman Doleček (Jan Moravec) – David Lauterbach, Jan Šťastný, David Matyáš, Matouš Faltus, Jiří Toman, Petr Doleček, Štěpán Appl, Petr Valenta, Martin Kavka, Vojtěch Vychytil, Jiří Moravec, Michal Vaňous, Martin Novák, Jan Šturma

Béčko tedy po dvou těsných prohrách nezískalo ani bod a v tabulce kleslo na třetí místo. Další zápasy ho čekají 10. 11. 2019, kdy se v Chrudimi utkají s Holicemi a Piráty Chrudim B.