Chci aby FBC Letohrad byl špička v regionu.

O dnešní rozhovor jsme poprosili trenéra elévů a starší žáků Romana Dolečka. Roman je nejenom trenérem, ale také výborným brankařem momentálně hájícím branku B týmu mužů.

 

Romane, v letošním roce funguješ v klubu v několika funkcích. Chytáš za B tým, trénuješ starší žáky a elévy. Která z těchto činností tě nejvíc baví?

Trénovat mě moc baví, protože je vidět neustálý pokrok ve výkonnosti, ale také je s dětmi zábava. Nejvíce mě baví brankařské tréninky, protože k tomu mám jako brankař blízký vztah.

 

B týmu, za který chytáš, se v letošním roce příliš nedaří. Kde vidíš příčiny nynějších neúspěchů?

Je tam více faktorů, které to ovlivňují. Přišlo mnoho nových hráčů a trvá nějaký čas, než si tým sedne. Souhra se ale každým zápasem lepší a výsledky nevypadají špatně. Obecně děláme chyby v rozehrávce a v nedůsledném obsazování soupeřových hráčů.

 

Starší žáci udělali pod tvým vedením ohromný kus práce. Před sezónou odehráli jediný přátelský zápas a nyní dokáží konkurovat mnohem zkušenějším týmům. Kde vidíš hlavní kvality našeho mladého týmu?

Trenérsky to není jen moje práce. V začátcích hodně pomohl Jirka Doleček a po něm se připojil Matěj Moravec, kterého to hodně chytlo. Také musím poděkovat rodičům, kteří s námi jezdí na turnaje. Moc nám to pomáhá, protože nemusíme shánět auta a i na rodičích je vidět, že je florbal v podání našich svěřenců baví. Hlavní kvalitu týmu vidím v budoucnosti. Tým máme složený z poloviny z mladších žáků, kteří patří k nejlepším. To je velký příslib do dalších let a při kvalitní práci i v dalších letech se můžeme těšit na zajímavé odchovance.

 

Elévové jsou také velkým překvapením. Hrají výborně a některé individuální výkony jsou nad očekávání. Jaké si dáváte pro letošní rok cíle?

V této kategorii si dáváme za hlavní a jediný cíl to, aby je hra bavila a měli ze sportu radost. To je v této věkové kategorii nejdůležitější.

 

Mohl bys nám říci, jaká činnost tě v klubu nejvíc baví a co vidíš jako hlavní posun ve fungování oproti dřívějším rokům?

Jsem aktivní hráč, takže mě samozřejmě baví zápasový adrenalin. Trenérská práce mě ovšem hodně naplňuje a je radost vidět jak děcka florbal baví a jdou výkonnostně nahoru. V klubu je největší posun v hráčské základně mládeže. Neustále se rozrůstáme a myslím že můžeme říct, že u tří mládežnických týmů nezůstaneme. Posun je také v celkovém fungování klubu. Máme kvalitní vybavení a i realizační týmy u jednotlivých kategorií se rozrůstají. Čeká nás ale ještě hodně práce, aby vše bylo k naší spokojenosti, ale chci aby FBC Letohrad byl špička v regionu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme pokud možno jen samé úspěchy a radost z práce.

 

Post Author: Petr Adamec