Junioři nadělovali předvánoční dárečky

Poslední adventní neděle přinesla 14. kolo 3. ligy juniorů. Ve sportovní hale v Rokytnici se junioři střetli se stejně starými protivníky z Lanškrouna a HAGA Pardubice.

S Draky z Lanškrouna se Letohrad utkal již na minulé lize a připsal si vítězství 11:2. Již od počátku tohoto utkání bylo jasné, že se Lanškrounu odveta za porážku nepovede. Letohrad se díky dvěma brankách Matouše Faltuse a stejnému příspěvku Petra Dolečka ujal vedení 4:0. Hned během prvních dvou minut druhé třetiny navýšil vedení na 7:0 a o směru utkání bylo jasno. V 27. minutě přišel David Hlaváček o čisté konto, když Lanškroun snížil na 1:8. Ještě do konce třetiny oplatil stejnou měrou i Letohrad. Závěrečná třetina přinesla ještě další čtyři branky a konečnou výhru Letohradu 13:1. Sílu a vyrovnanost letohradského oddílu ukázal i fakt, že si všichni hráči připsali alespoň jeden bod.

TJ LANŠKROUN – FBC LETOHRAD 1:13 (0:4, 1:5, 0:4)

Branky: 2. Faltus (Šubert), 7. Doleček (Kubelka), 9. Faltus (Tauchman), 15. Doleček (Tauchman), 16. Lepin (Doleček), 17. Netušil (Dostálek), 17. Kubelka, 20. Kubelka (Šubert), 30. Dostálek, 33. Kubelka, 35. Appl (Šturma), 39. Malý (Šubert), 44. Šturma (Doleček)

Sestava: David Hlaváček (David Richter) – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Jan Netušil, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Matouš Faltus, Jakub Tauchman, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček, Jonáš Malý

I druhé utkání bylo již druhým letošním soubojem. První se odehrál v polovině října a Letohradští si odnesli výhru nad „HAGOU“ 8:1. I tento souboj byl v jasné režii družiny Ondřeje Majvalda. V první třetině si junioři vypracovali čtyřbrankový náskok, který ve druhé třetině podpořili dalšími devíti brankami. Ani tentokrát si letohradský brankář (tentokrát David Richter) nemohl připsat nulu – v čase 41:48 se za stavu 19:0 radoval hostující Schejbal. Konečné skóre se zastavilo na stavu 21:1. Zajímavými bodovými příspěvky se blýskli Max Kubelka (4+5), Vojtěch Petr Dostálek (5+0) či Petr Doleček (3+2).

FBC LETOHRAD – HAGA PARDUBICE 21:1 (4:0, 9:0, 8:1)

Branky: 4. Dostálek, 6. Lepin (Kubelka), 12. Malý (Tauchman), 13. Doleček (Kubelka), 16. Dostálek (Netušil), 18. Doleček (Kubelka), 23. Kubelka, 23. Šubert, 25. Kubelka (Appl), 26. Netušil, 27. Appl, 28. Šubert, 29. Doleček (Kubelka), 33. Dostálek (Šubert), 34. Appl (Doleček), 37. Kubelka (Doleček), 38. Dostálek (Šubert), 38. Lepin, 41. Netušil (Kubelka), 44. Kubelka (Lepin), 44. Dostálek (Netušil)

Sestava: David Richter (David Hlaváček) – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Jan Netušil, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Matouš Faltus, Jakub Tauchman, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček, Jonáš Malý

Dvě výhry při skóre 34:2 jsou určitě příslibem a motivací do druhé poloviny sezóny. V ní jsou zatím junioři na třetím místě, pod za Hostinným a šest za Trutnovem (dva zápasy navíc). Na záda jim však dýchá Hradec Králové, který má stejně bodů, pouze horší vzájemnou bilanci. Páté Pardubice již ztrácí 17 bodů.

Další zápasy jsou na programu již 4. 1. 2020, kdy se tým představí v Pardubicích proti Hořicím a Hradci Králové.