Junioři v čele soutěže

První povánoční kolo měla na programu 3. liga juniorů. Letohrad se vydal do Pardubic, kde se střetl s FBK Bulldogs Hořice a FBC Hradec Králové B.

V prvním utkání měl mít dle papírových předpokladů a pozice v tabulce navrch Letohrad. Že to ale nebude tak snadné, ukázalo prvních pět minut. Po nich však Letohradští během necelých dvou minut vstřelili dvě branky a vytvořili si příjemný náskok. Ve 13. minutě tento náskok ještě podpořil Max Kubelka. Začátek druhé třetiny byl opět vyrovnaný až do 4. minuty. Poté se Letohrad prosadil pětkrát během tří minut a dal utkání jasný směr. Skóre 0:8 se Hořicím dohánělo velmi špatně. Že favorit nepovolí ani tentokrát ukázaly další tři minuty – na 10:0 upravili Jan Netušil a Adam Šubert. Na začátku třetí třetiny si Letohrad vybral chvilku nekoncentrovanosti a Hořice toho beze zbytky využily. Během 40 vteřin snížily na 10:2 a připravily tak Davida Richtera o neprůstřelnost. Konec zápasu ale opět patřil Letohradským, konečnou podobu výsledku dali Max Kubelka a Albert Lepin.

FBC LETOHRAD – FBK BULLDOGS HOŘICE 12:2 (3:0, 7:0, 2:2)

Branky: 6. Doleček (Lepin), 8. Kubelka, 13. Kubelka (Doleček), 19. Faltus (Šubert), 20. Doleček (Kubelka), 21. Netušil (Faltus), 22. Kubelka (Doleček), 22. Faltus (Netušil), 24. Netušil (Dostálek), 26. Šubert (Tauchman), 40. Kubelka (Doleček), 45. Lepin (Doleček)

Sestava: David Richter – Maxim Kubelka, Jan Šturma, Jan Netušil, Albert Lepin, Vojtěch Petr Dostálek, Matouš Faltus, Jakub Tauchman, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček

Druhé utkání bylo soubojem o čelo tabulky, tudíž se dal očekávat velmi napínavý zápas. Lepší vstup do utkání měl Letohrad, když se po brankách Petra Dolečka a Honzy Netušila dostal do dvoubrankového vedení. To během 18. minuty navýšili znovu Petr Doleček a Adam Šubert. Hradec Králové to nepoložilo, zařadil druhý výkonnostní stupeň a rázem to v 28. minutě bylo 4:3. Menší uklidnění přinesl až začátek třetí třetiny, kdy se v přesilové hře prosadil Matouš Faltus a poslal Letohrad do dvoubrankového trháku. O další půl minutu navýšil Adam Šubert a Letohrad utkání pěvně uchopil do svých rukou. Po dalších dvou brankách Petra Dolečka nakonec vyhrál 8:3.

FBC HRADEC KRÁLOVÉ B – FBC LETOHRAD 3:8 (0:2, 3:2, 0:4)

Branky: 6. Doleček (Kubelka), 9. Netušil (Dostálek), 18. Doleček (Lepin), 18. Šubert (Tauchman), 31. Faltus (Šubert), 32. Šubert, 33. Doleček (Kubelka), 40. Doleček (Kubelka)

Po dvou vítězstvích se junioři dostávají na první místo tabulky, pouze o skóre před Trutnov, dva body pak ztrácí Hostinné, tři body Hradec Králové B. Svou pozici budou obhajovat 25. 1. 2020, když se v Hostinném utkají znovu s Hořicemi a také domácím Hostinným.

Post Author: Michal Vaňous