Muži A stále bez bodu

Sobotní odpoledne patřilo třetímu kolu Divize D. Letohrad ve své domácí hale v Rokytnici v Orlických horách přivítal Mohelnici.

Do utkání lépe vstoupili hosté a již ve třetí minutě šli do vedení. Hosty branka nakopla a měli více ze hry. Výsledkem byly dvě branky během 12. minuty a vedení 3:0. V patnácté minutě však chybovali a Letohrad dostal výhodu přesilové hry, kterou využil Jirka Skalický.

Ve druhé třetině již byli domácí více než vyrovnaným soupeřem, začali častěji střílet, a výsledkem bylo snížení na 2:3 – opět v přesilové hře. Letohrad tak byl zpět v zápase a mohl myslet na otočení zápasu. Pomyšlení utnula Mohelnice o necelé čtyři minuty později, kdy během jedné minuty přidala další dvě branky. Pár vteřin před koncem třetiny pak ještě snížil Mára Švec.

Třetí třetina tak začala za stavu 3:5. Prvních patnáct minut mohli fanoušci vidět šance na obou stranách, ale branky se nedočkali. Ta přišla až na začátku 57. minuty, opět z hole Mohelnice. Letohrad zkoušel pálit ze všech pozic, ale branky se dočkal až 16 vteřin před koncem z hole Davida Derky. To už však bylo pozdě. Poslední kosmetickou úpravu dali ještě hosté – konkrétně 12 vteřin před koncem. Konečný stav tak zněl jasně: 4:7 …

FBC LETOHRAD – FBC MOHELNICE 4:7 (1:3, 2:2, 1:2)

Branky: 16. Skalický Jiří (Skalický Jan), 34. Majvald (Skalický Jan), 40. Švec (Skalický Jiří), 60. Derka (Baláš)

Sestava: Roman Doleček (David Richter) – Adam Gabris, Adam Jiruška, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Komentář trenéra, Petra Adamce: „Po nepovedené první třetině jsme se zvedli a přestříleli soupeře 35:20. Pokud se ptáte, proč jsme prohráli, tak to sám nechápu. Pokud v zápase netrefíme 10krát prázdnou branku, tak to vyžaduje dlouhý rozbor v restauračním zařízení. Děkujeme všem za pomoc při pořádání a fanouškům za přízeň.“

Letohrad si tak na první body bude muset počkat minimálně do příštího víkendu, kdy zajíždí na horkou palubovku Litomyšle. Tu však před pár týdny dokázal v rámci prvního kola poháru na jejím hřišti porazit 5:3. Určitě tak bude na co koukat …