Muži končí svou jízdu pohárem

V neděli 8. 9. 2019 odehrál mužský tým zápas třetího kola poháru Českého florbalu. Ve sportovní hale v Rokytnici v Orlických horách se utkal s SK Jihlava.

Do utkání vstoupili mnohem lépe hosté a postupně se dostali až do tříbrankového vedení. Navíc dostali ještě výhodu dvou přesilových her, ani jednu však nepotrestali. Druhá třetina již byla v pohledu Letohradu lepší a projevilo se to i na skóre. V polovině třetiny snížil Lauterbach. O malou chvíli později měla Jihlava šanci navýšit náskok – nařízené trestné střílení však nevyužila. Slovo tak dostal opět Letohrad a snížil na rozdíl jedné branky. Prosadil se Jiruška. O dvě minuty později však dvoubrankové vedení vrátil hostům Paul. Domácí ale neřekli poslední slovo a schovali si jednu branku do poslední minuty druhé třetiny a také jednu do první minuty třetiny třetí. Utkání tak v 41. minutě začínalo od znovu. Ve 43. minutě byl vyloučen Pokorný a hosté měli šanci jít do trháku. Letohrad oslabení zvládl a hned po návratu vyloučeného šel poprvé do vedení – prosadil se Švec. Uplynuly sotva tři minuty a domácí šli znovu do čtyřech. Ani tentokrát Jihlava přesilovku nevyužil, ba co víc, v oslabení se prosadil Skalický. O další dvě minuty si hosté vyzkoušeli již šestou přesilovku. Letohrad byl v ní opět bezchybný, ale těsně po návratu vyloučeného již kapituloval – 6:5. Odehrálo se třicet vteřin a domácí šli do čtyřech posedmé. Hned po pár vteřinách Jihlava vyrovnala – druhá branka z přesilové hry v zápase. Sotva se Letohrad mohl vzpamatovat, dostal hřebík do rakve. Na konci 55. minuty šla Jihlava do vedení. I přes snahu Letohradu utkání ještě zvrátit, se nic nepovedlo, a hosté mohli slavit postup do čtvrtého kola.

FBC LETOHRAD – SK JIHLAVA 6:7 (0:3, 3:1, 3:3)

Branky: 30. Lauterbach (Náhlík), 32. Jiruška Adam (Lauterbach), 40. Skalický Jan (Náhlík), 41. Majvald (Skalický Jan), 45. Švec (Jiruška Adam), 49. Skalický Jan (Švec)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Adam Jiruška, David Lauterbach, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Roman Kristek, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, Vojtěch Náhlík, Martin Kavka, Adam Gabris, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček

Krátké hodnocení trenéra Letohradu, Petra Adamce: „Po tragické první třetině a stažení hry na dvě lajny se tým postupně zvedal a začal soupeře přehrávat. Ve třetí třetině ovšem po sérii faulů, za které byly někdy necitlivě udělovány dvouminutové tresty, se soupeř dostal do hry. Přetěžování klíčových hráčů během oslabení pak mělo za následek, že závěrečný tlak již nebyl příliš efektivní.“

Podobně to viděl i obránce, Jirka Skalický: „První třetina byla fakt šílená. Pak jsme se zvedli a docela Jihlavu přehrávali. Podařilo se nám otočit na 6:4, ale pak jsme v sérii oslabení zápas ztratili … Poměr vyloučení 7:1 o něčem vypovídá. Mnohdy zákroky byly dost necitlivě posouzené.“