Muži postupují do druhého kola poháru

Mužský tým o uplynulém víkendu zavítal do Jihlavy, kde se v rámci prvního kola Poháru Českého florbalu utkal s týmy Jihlavy, Všestar, Bystřice nad Perštýnem a Kolína.

Sobotní program odstartoval soubojem s pitbuly z Kolína. První dvě třetiny byly vyrovnané. Oba týmy se stále přetahovaly o vedení. Třetí třetina začínala stavem 6:5 ve prospěch Letohradských. V prvních čtyřech minutách přidali další dvě branky a Kolín již nedokázal odporovat. Konečné skóre 10:6 zajistilo Letohradu první tři body. Odpolední utkání se Všestary bylo opět velmi vyrovnané. Jak první, tak i druhá třetina, přinesla po jedné brance na každé straně. Ve třetí třetině se dvakrát dostaly Všestary do vedení, ale Letohrad vždy dokázal reagovat. Konečnou branku na 4:4 vstřelil pouhých 12 vteřin před závěrečným hvizdem.

Neděli započal zápas s Bystřicí n. P. V první třetině si Letohrad vypracoval dvoubrankové vedení, které ve druhé třetině navýšil až na 8:1. Třetí třetina již znamenala pouze kosmetickou úpravu na 11:2. Zápas s Jihlavou byl pak bojem o první místo. V něm se soupeř dostal do dvoubrankového vedení, která však Matouš Faltus a Jiří Skalický dokázali vynulovat. Ve 33. minutě soupeř znovu odskočil, na což již nikdo nedokázal odpovědět.

Dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra znamenaly druhé místo ve skupině a očekávaný souboj s třetím celkem skupiny M. Tím se stalo mužstvo Spartak Pelhřimov. Letohradští si tak zopakují loňský souboj ze druhého kola proti stejnému soupeři (v něm se radovali z vítězství 7:6 po nájezdech).

Na závěr gratulujeme Maximu Kubelkovi k prvním brankám za mužský tým a Adamu Šubertovi k prvnímu bodu !!!

FBC PITBULLS KOLÍN – FBC LETOHRAD 6:10 (5:4, 0:2, 1:4)

Branky: 4. Skalický Jiří (Majvald), 10. Majvald, 12. Kubelka (Doleček Jakub), 12. vlastní, 28. Marek (Šubert), 29. Skalický Jan (Jiruška), 32. Skalický Jan, 35. Majvald (Skalický Jan), 43. Skalický Jan (Majvald), 45. Kubelka (Doleček Jakub)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Vojtěch Marek, Tomáš Kulhánek, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jakub Doleček, Jan Skalický, Jakub Rajnštajn, David Derka, Tomáš Bárta, František Majvald, Jiří Doleček, Maxim Kubelka, Matouš Faltus, Martin Novák, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček

FBC LETOHRAD – FBŠ VŠESTARY 4:4 (1:1, 1:1, 2:2)

Branky: 3. Kubelka (Doleček Petr), 16. Skalický Jan (Faltus), 39. Kubelka (Appl), 45. Majvald (Skalický Jan)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Vojtěch Marek, Tomáš Kulhánek, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jakub Doleček, Jan Skalický, Jakub Rajnštajn, David Derka, Tomáš Bárta, František Majvald, Jiří Doleček, Maxim Kubelka, Matouš Faltus, Martin Novák, Adam Šubert, Štěpán Appl, Petr Doleček

FBC LETOHRAD – ASK BYSTŘICE N.P. 11:2 (3:1, 5:0, 3:1)

Branky: 3. Novák (Skalický Jan), 8. Faltus (Šturma), 15. Skalický Jan, 16. Skalický Jan, 19. Skalický Jan (Skalický Jiří), 23. Majvald (Skalický Jiří), 24. vlastní, 27. Kubelka (Doleček Petr), 32. Majvald (Skalický Jan), 41. Doleček Petr (Kubelka), 42. Marek (Doleček Jakub)

Sestava: Roman Doleček (Daniel Jiruška) – Vojtěch Marek, Jan Šturma, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jakub Doleček, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, František Majvald, Jiří Doleček, Maxim Kubelka, Matouš Faltus, Martin Novák, Štěpán Appl, Petr Doleček

SK JIHLAVA – FBC LETOHRAD 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky: 19. Faltus (Hrdina), 32. Skalický Jiří (Skalický Jan)

Sestava: Daniel Jiruška (Roman Doleček) – Vojtěch Marek, Jan Šturma, Ondřej Pokorný, Jiří Skalický, Jakub Doleček, Jan Skalický, Matouš Hrdina, Daniel Baláš, David Derka, František Majvald, Jiří Doleček, Maxim Kubelka, Matouš Faltus, Martin Novák, Štěpán Appl, Petr Doleček

Hodnocení poháru trenérem, Petrem Adamcem:

„První kolo poháru v Jihlavě jsme plánovali především jako finální herní přípravu před sezónou, a proto jsme dali prostor širokému kádru hráčů. Ve všech utkáních jsme předváděli velmi dobré výkony, a především rozehrávka byla na lepší úrovni než v loňské sezóně. V některých chvílích nás trochu trápila hra v defenzívě a horší produktivita, ale tyto nedostatky nahrazovalo vysoké nasazení a obětavost v soubojích.“

„Ohromnou radost nám v přípravných zápasech dělají junioři, kteří se dokážou v těžkých zápasech prosazovat. Dokonce i ročníky 2003 si dokáží poradit v tvrdých soubojích mužského florbalu. To je obrovský příslib do nacházejících sezón.“

„Celkově lze pohárové vystoupení zhodnotit rozhodně pozitivně. Očekávali jsme, že v souboji o postup budeme nejvíce soupeřit s týmy Kolína, Všestar a domácí Jihlavy, což se také potvrdilo. Druhé místo našeho týmu odpovídá předvedené hře a nebýt smůly při zakončení v zápase s Jihlavou mohlo to být ještě o něco lepší.“

„Děkuji všem hráčům za předvedené výkony a těším se na další herní posun týmu v přípravě. Také nesmím zapomenou na naše fanoušky, kteří nás po oba dny podporovali. Děkujeme všem a těšíme se, že nás přijdete podpořit i v dalším kole na domácí půdě s týmem z Pelhřimova.“