Mužské béčko vyloupilo Pardubice

V sobotu 23. 2. 2020 se vydal mužský B-tým do Pardubic, kde sehrál zápasy 9. kola Pardubického přeboru proti SPV Pardubice A a SPV Pardubice B. Jelikož se jednalo o velmi důležité zápasy v boji o postup do vyšší soutěže, nenechal nic náhodě a vzal s sebou i dva nejlepší střelce A-týmu, Jana Skalického a Františka Majvalda.

Prvním soupeřem bylo SPV B. Již od počátku bylo jasné, kdo bude na hřišti pánem. Letohradští se během první třetiny dostali do čtyřbrankového vedení, které postupně navyšovali až na 10:3. Ve hře byla určitě cítit pomoc kanonýrů, jelikož se sami podíleli na polovině vstřelených branek.

KLUB SPV PARDUBICE B – FBC LETOHRAD B 3:10 (0:4, 1:3, 2:3)

Branky: 2. Toman (Rajnštajn), 8. Kristek (Matyáš), 8. Skalický (Majvald), 14. Majvald (Skalický), 16. Majvald (Skalický), 17. Toman (Moravec Matěj), 26. Šťastný (Novák), 31. Skalický (Majvald), 38. Moravec Matěj, 40. Derka (Skalický)

Sestava: Jan Moravec (David Richter) – David Lauterbach, Jakub Rajnštajn, Jan Šťastný, David Matyáš, Martin Novák, Jiří Toman, Jan Skalický, František Majvald, David Derka, Martin Kavka, Matěj Moravec, Petr Doleček, Roman Kristek, Vojtěch Vychytil

Druhým soupeřem byl leader soutěže, SPV A. Ten prozatím ztratil pouze tři body – právě za jednu prohru s Letohradem v minulém vzájemném duelu. Takže měl co vracet. Podle toho vypadala i první třetina, ve které se Pardubice dostaly do jednobrankového vedení. Na začátku druhé třetiny se podařilo Letohradským otočit, když se prosadil Franta Majvald a Matěj Moravec. Soupeř však do konce třetiny dokázal srovnat. Utkání rozhodla až poslední třetina, ve které se utrhnul ze řetězů Jan Skalický a pěti body pomohl ke konečnému debaklu Pardubic 10:2. Gólově se zápas povedl Frantovi Majvaldovi, jehož střelecká produktivita se zastavila na čísle 4, dvě branky zaznamenal David Derka.

FBC LETOHRAD B – KLUB SPV SLOVAN PARDUBICE 10:2 (0:1, 2:1, 8:0)

Branky: 16. Majvald (Skalický), 20. Moravec Matěj (Majvald), 34. Skalický (Doleček), 35. Derka (Toman), 36. Doleček (Skalický), 37. Majvald (Skalický), 37. Šťastný, 41. Majvald (Skalický), 41. Derka (Toman), 41. Majvald (Skalický)

Sestava: David Richter (Jan Moravec) – David Lauterbach, Jakub Rajnštajn, Jan Šťastný, David Matyáš, Martin Novák, Jiří Toman, Jan Skalický, František Majvald, David Derka, Martin Kavka, Matěj Moravec, Petr Doleček, Roman Kristek, Vojtěch Vychytil

Mužské béčko se díky šesti bodům (a prohře Holic v utkání proti SPV B) dostalo zpět na druhou příčku. Má pět bodů ztrátu na první SPV Slovan A a tři body náskok na třetí Holice. Předposlední liga ho čeká 14. 3. 2020. kdy se představí proti Holicím a Pirátům Chrudim B a za jistých okolností již může slavit postup.