Ohlasy na poslední dva zápasy mužského áčka

Jak již jsme v předchozích příspěvcích a zprávách informovali, mužský A-tým prohrál jak s Vysokým Mýtem, tak i Chrudimí. Na dojmy z těchto zápasů jsme se zeptali Jakuba Rajnštajna a Matouše Hrdiny.

Jakub Rajnštajn, zápas proti FTC Vysoké Mýto:

„Jako první skóroval soupeř, Skalda ale brzo odpověděl přesnou dělovkou. Celou první třetinu byla hra vyrovnaná, Mýto skórovalo z několika hodně povedených akcí, se kterými už nemohl nic udělat ani vynikající Dan v bráně. Naše štěstí bylo, že Honza Skalický dokázal ještě do přestávky snížit na 4:3, což zajistilo optimismus do další části, kdy se podařilo vyrovnat. Přibližně v polovině utkání se probudili domácí fanoušci a vytvořili perfektní kulisu, která hnala oba týmy dopředu. Hra přitvrdila, její obraz byl sice stále vyrovnaný, ale soupeři se podařilo skórovat, zatímco my jsme stále nemohli z jasných šancí trefit bránu, jen asi tři tyčky. Závěr ještě zdramatizoval Franta, dostal nás na rozdíl jediného gólu, pak ale soupeři se štěstím vystihli přihrávku a rozhodli utkání do prázdné brány. Myslím, že remíza by utkání slušela víc, zvlášť proto, že kdybychom nespálili tolik šancí, mohli jsme bez problému vyhrát.“

Matouš Hrdina, zápas proti FBK Piráti Sokol Chrudim:

„Na poslední domácí zápas jsem se moc těšil, škoda jen, že dojem z něj není stejného rázu. Do první třetiny jsme nastoupili velmi dobře a poměrně lehce jsme se dostali do dvougólového vedení. Tím se vše pozitivní ale velmi rychle zastavilo. Najednou jsme byli bezzubí. Soupeř nás ještě v první třetině dostihl. Byli jsme pomalí, nechali jsme se přečíslovat, z toho padly taky vyrovnávací branky. Druhá třetina se hrála ve stejném duchu jako druhá půlka první třetiny. Pár šancí jsme si vytvořit dokázali, ale koncovka opět vázla. Chrudimští navýšili svůj náskok o další tři branky a rázem to bylo 2:5. Ale ve florbale víme, že to není žádné skóre. Ne jednou jsme v letošní sezóně dokázali otočit i hůře vypadající skóre. Bohužel předposlední zápas sezóny jsme otočit nedokázali. Opět jsme inkasovali další tři branky během deseti minut a skóre bylo už 2:8. Posledních deset minut bylo sice našich, dokázali jsme skóre snížit na 5:8, ale jak se říká, pozdě bycha honit. Kdybychom hráli celý zápas tak jako prvních a posledních deset minut zápasu, věřím, že skóre by vypadalo jinak. Bohužel to jsme neměli šanci zjistit, protože výkon ve čtyřiceti minutách mezi naší první a druhou povedenou pasáží, nebyl ani trochu koukatelný. Mějte se hezky, těším se na následující sezonu.“

Post Author: Michal Vaňous