Starší žáci vybojovali sedm bodů

Sportovní hala v Jaroměři hostila 8. kolo Ligy starších žáků – skupiny 4. V rámci něho se Letohrad utkal s Hradcem Králové C, Dvorem Králové, Jaroměří a céčkem Pardubic.

V prvním zápase se tým utkal s C-týmem Hradce Králové. První poločas skončil vyrovnaně 1:1. Ve druhém předvedl Letohrad zlepšenou hru a podařilo se mu odskočit na rozdíl tří branek. Hradec následně jednou brankou korigoval na konečných 4:2.

FBC LETOHRAD – FBC HRADEC KRÁLOVÉ C 4:2 (1:1, 3:1)

Branky: 7. Pomikálek (Paštika), 17. Brdíček Nikolas, 22. Faltus, 22. Paštika (Brdíček Nikolas)

Sestava: Šimon Škarupa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Antonín Appl, Dominik Brdíček, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika, Eliáš Malý

Druhý zápas proti Dvoru Králové přinesl brankovou přestřelku. Soupeř se dostal do jednobrankového vedení, ale Letohrad dokázal díky Michalu Lerchovi srovnat. Do konce půle však Dvůr přidal dvě branky a zajistil si lepší výchozí pozici pro druhou část. V ní se mu podařilo navýšit až na 6:1, ale Letohradští se nevzdávali, a brankami Jana Faltuse, Eliáše Malého a Ondřej Pomikálka snížili na rozdíl dvou branek. Více však již nezvládli, a tak museli před soupeřem sklonit hlavu.

TJ DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM – FBC LETOHRAD 6:4 (3:1, 3:3)

Branky: 3. Lerch (Faltus), 20. Faltus (Pomikálek), 21. Malý (Michna), 21. Pomikálek (Paštika)

Sestava: Šimon Škarupa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Antonín Appl, Dominik Brdíček, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika, Tadeáš Michna, Eliáš Malý

S bilancí jedné výhry a jedné prohry vstupovali žáci do třetího zápasu. V něm se střetli s domácím týmem. Tomu se podařilo odskočit do dvoubrankového vedení, které Letohrad ještě do poločasu o polovinu snížil. Na začátku druhé části vyrovnal Niki Brdíček, ale více branek se již diváci nedočkali.

TJ SOKOL JAROMĚŘ – FBC LETOHRAD 2:2 (2:1, 0:1)

Branky: 10. Faltus, 14. Brdíček Nikolas

Sestava: Jiří Bureš (Šimon Škarupa) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Antonín Appl, Dominik Brdíček, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika, Tadeáš Michna, Eliáš Malý

Závěrečný duel byl proti Sokoli Pardubice C. V něm se Letohrad díky Janu Faltusovi dostal do vedení, které ještě do půlky Pardubice vymazaly. Na začátku druhé půle vrátil Letohradským vedení zpět Nikolas Brdíček. Ve 20. minutě výhru pojistil Kristián Paštika.

FBC LETOHRAD – SOKOLI PARDUBICE C-MŽ 3:1 (1:1, 2:0)

Branky: 2. Faltus (Brdíček Dominik), 14. Brdíček Nikolas, 20. Paštika (Faltus)

Hodnocení trenéra, Tomáše Brdíčka: „Dnes se turnaj vydařil. Za mě má tým velký dík. Hráli jsme kombinačně a s důrazem, a proto z toho byly dobré výsledky. Za mě hodnocení za 1.“

Starší žáci tak zakončili den s bilancí dvou výher, jedné remízy a jedné prohry. Další zápasy je čekají 22. 3. 2020 na domácí půdě v Rokytnici v Orlických horách. Soupeři jim budou Rtyně v Podkrkonoší, SION a HAGA Pardubice.

Post Author: Michal Vaňous