Starší žáci vyválčili čtyři body

V neděli 26. 1. 2020 se vydal tým starších žáků do sportovní haly v Trutnově, kde se utkal s Holicemi, Jaroměří, Hradcem Králové B a domácím Trutnovem.

Úvod do utkání s Holicemi vyšel na výbornou. Nabídnutou přesilovou hru využil Dominik Kořán. Soupeř ale za deset vteřin vyrovnal, za další minutu skóre otočil a o čtyřicet vteřin později to bylo již 1:3. Poté sice snížil Martin Vicenec, ale konec poločasu patřil opět Holicím a jejich brance na 2:4. Na začátku druhého poločasu opět zápas zdramatizoval Martin Vicenec, ale na jeho branku soupeř reagoval dalšími brankami. Konečnou podobu výsledku 4:6 dal Dominik Kořán.

IBK HOLICE-DDM – FBC LETOHRAD 6:4 (4:2, 2:2)

Branky: 5. Kořán (Brdíček Nikolas), 8. Vicenec (Lerch), 14. Vicenec (Paštika), 21. Kořán (Brdíček Nikolas)

Sestava: Jiří Bureš (Vojta Krejsa) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Dominik Kořán, Štěpán Stejskal, Antonín Appl, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika, Richard Černohous, Tadeáš Michna, Eliáš Malý

První poločas zápasu proti Jaroměři nepřinesl žádnou branku. Pouze přesilovou hru pro soupeře, který ji však nevyužil. V druhém poločase se dvakrát prosadil Adam Průša a přinesl tři body pro jeho mužstvo. Letohrad i přes množství vytvoření šancí vyšel gólově i bodově naprázdno.

FBC LETOHRAD – TJ SOKOL JAROMĚŘ 0:2 (0:0, 0:2)

Branky: –

Sestava: Vojta Krejsa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Dominik Kořán, Štěpán Stejskal, Antonín Appl, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Kristián Paštika, Richard Černohous, Tadeáš Michna, Eliáš Malý

Třetí zápas proti Hradci Králové B byl soubojem obran, neproměněných šancí a zásahů brankářů. Ani jedna z 30 střel nenašla svůj cíl, a tak si oba týmy rozdělily po bodíku za remízu 0:0.

FBC HRADEC KRÁLOVÉ B – FBC LETOHRAD 0:0 (0:0, 0:0)

Branky:

Posledním soupeřem byl domácí Trutnov. První polovina zápasu se Letohradským vydařila velmi dobře. Ani jednou neinkasovali, naopak po brankách Ondřeje Pomikálka a Jana Faltus šli do dvoubrankového vedení. To sice Trutnov na začátku druhého poločasu vymazal, ale konec utkání patřil opět Letohradu. Tadeáš Michna a Nikolas Brdíček zařídili tři body za vítězství 4:2.

FBC LETOHRAD – FBC TRUTNOV (DTJ) 4:2 (2:0, 2:2)

Branky: 6. Pomikálek (Skulbaševská), 8. Faltus, 17. Michna (Appl), 22. Brdíček Nikolas

Starší žáci tak skončili s bilancí jedné výhra, jedné remízy a dvou proher. Další zápasy je čekají 16. 2. 2020 proti FbK Orlicko-Třebovsko modří, znovu Jaroměři, Bulldogs Hořice a opět souboj s Trutnovem.