Štěpán Appl: „Věřím, že postup už nepustíme“

Štěpán Appl tentokrát navlékl kapitánskou pásku a vedl juniorský tým za dalšími vítězstvími v 3. lize juniorů. Co si o zápasech myslí? To se dočtete v následujícím rozhovoru.

Čau! V sobotu jste získali dalších šest bodů. V prvním zápase jste porazili Hořice 12:2 – stejně jako v prvním vzájemném utkání. Jak zápas hodnotíš? Byl podobný jako ten první?

„Ahoj. První třetina z naší strany nebyla úplně podle našich představ. O přestávce jsme si řekli pár věcí, co musíme zlepšit, a přesně to se nám ve 2. a 3. třetině začalo dařit. Už jsme tušili, co od nich čekat, akorát ta 1. třetina se nám úplně nepovedla.“

V zápase se Ti podařilo získat pět bodů za dvě branky a tři asistence. Cítil ses dobře a díky tomu se Ti takto dařilo nebo to byla jen souhra náhod?

„Cítil jsem se velmi dobře, ale ty body jsou díky skvělým spoluhráčům, se kterými si vždy vyhovíme.“

V druhém zápase jste získali důležité tři body proti Hostinnému. Byla výhra 5:2 dostatečnou odvetou za první vzájemný zápas (2:8 pro soupeře)?

„Já si myslím, že dostatečnou. Sice v první třetině jsme dostali gól těsně před koncem, to nás nakoplo a po začátku druhé třetiny jsme si vzali vedení zpět a půl minuty před koncem jsme šli do vedení o dvě branky, což nám dodalo větší klid a zápas jsme se pohlídali.“

Díky výhře máte náskok na třetí Hostinné již osm bodů. Věříš, že pomalu spolu s Trutnovem směřujete do druhé ligy nebo je zatím brzo a náskok osm bodů ještě nic neznamená?

„Věřím, že postup už nepustíme a v příštím zápase s Trutnovem si upevníme první místo.“

Na lize absentoval Matouš Faltus, a tak jsi nastoupil s kapitánskou páskou právě Ty. Cítil jsi větší zodpovědnost?

„Už jsem jednou pásku měl ? Větší zodpovědnost to určitě je, ale nějak zvlášť jsem to nepociťoval.“

Další zápasy Vás čekají koncem února proti Hradci Králové B a HAGA Pardubice. Budou další body?

„Já věřím, že ano.“

Děkuji, ať se daří.

„Díky, Tobě taky.“

Post Author: Michal Vaňous