Žáci si připsali dvě cenná vítězství

Druhé kolo ligy starších žáků – skupina 4 hostila 14. 10. 2018 sportovní hala v Jilemnici. FBC Letohrad se tentokrát utkal s týmy z Chrudimi, České Skalice a Holic.

Prvním soupeřem letohradských nadějí byla Chrudim. Začátek zápasu byl na obou stranách vyrovnaný, oba týmy si vytvořili několik slibných šancí. Postupem zápasu se začala Chrudim zlepšovat a několik svých šancí využila. Letohradskému týmu bohužel chybělo trochu toho štěstíčka, a tak Chrudim zápas dovedla do vítězného konce.

FBC Letohrad Orel Orlice – FBK Piráti Sokol Chrudim 0:3 (0:2, 0:1)

Branky:

Druhý zápas mladé pušky čekaly Hvězdy z České Skalice. 40 vteřin stačilo Letohradu, aby se ujal vedení. Zanedlouho však bylo srovnáno. Neuběhlo ani 25 sekund a opět byl Letohrad na koni. Vytvářel si další šance, ale do konce poločasu se již skórovat nepodařilo. Naopak nedisciplinovanosti domácích dokázali využít hosté. Dokázali využít dvojnásobnou početní výhodu (5 na 3) a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Začátek druhého poločasu začal Letohrad ve čtyřech, ale vydržel. Poté dostal i on výhodu přesilové hry, kterou využil. O několik vteřin později se podařilo vedení navýšit, 4:2. Poté se ještě hostům podařilo dostat do zápasu, ale následné dva góly Letohradu znamenaly potvrzení vítězství.

FBC Hvězdy Česká Skalice – FBC Letohrad Orel Orlice 3:6 (2:2, 1:4)

Branky: 1. Lepin (Jakeš), 4. Brdíček, 15. Lerch (Brdíček), 15. Paštika (Stejskal), 19. Lepin, 22. Lepin (Brdíček)

Posledním soupeřem byly Holice. Ze začátku Letohrad Holické přehrával, ale bohužel tížené ovoce ne a ne přijít. Smůla byla protržena až v páté minutě, kdy se trefil Lepin. Do konce prvního poločasu se podařilo ještě dvěma brankami vedení navýšit. Soupeř žádné větší šance neměl. Druhá polovina přinesla oživení hry týmu z Holic, ale žádné další branky diváci neviděli. Brankář Krejsa se tak mohl radovat z „shootoutu“.

DDM Holice B-MŽ – FBC Letohrad Orel Orlice 0:3 (0:3, 0:0)

Branky: 5. Lepin, 6. Stejskal (Paštika), 9. Lepin (Brdíček)

Sestava ve všech zápasech: Vojtěch Krejsa – Antonín Appl, Jan Faltus, Václav Novotný, Michal Lerch – Dominik Kořán, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Štěpán Stejskal, Albert Lepin, Jan Burianec, Jakub Jakeš, Kristián Paštika, Richard Černohous

Letohradští žáci předvedli super výkony, za což si určitě zaslouží pochvalu.