Dorostenci brali tři body

V neděli 27. 10. 2019 se vydal tým dorostenců do Skutče, kde odehrál pátý a šestý zápas letošní sezóny 2. ligy dorostenců. Soupeři mu byli Vysoké Mýto a domácí Skuteč.

Do prvního zápasu vstoupilo lépe Vysoké Mýto, když šlo již ve 3. minutě do vedení. Poté navíc mělo výhodu dvou přesilových her, které však nevyužilo. Hned po úvodním buli druhé třetiny se prosadil Kubelka a vyrovnal. O minutu později Faltus poslal Letohrad do vedení. O dalších pár vteřin mohlo být ještě lépe, ale Huslen Munkh-Erdene neproměnil nařízené trestné střílení. Chuť si však spravil za dalších 15 vteřin, kdy již mířil do černého. 3:1. Dvoubrankové vedení vydrželo Letohradu přesně 22 vteřin, poté se poradilo Mýto. O malou chvíli později dostalo výhodu přesilové hry, kterou však nevyužilo. Ihned po návratu z trestné lavice se ale prosadil Honza Moravec – 4:2. Vysoké Mýto se však nevzdalo a konce třetiny bylo vyrovnáno. V 35. minutě se prosadil soupeř a po 33 minutách šel znovu do vedení. To ve 40. minutě navýšil na 6:4. Letohrad si vzal oddechový čas, ale závěrečný nápor znamenal pouze snížení na 6:5.

FTC VYSOKÉ MÝTO – FBC LETOHRAD 6:5 (1:0, 3:4, 2:1)

Branky: 16. Kubelka, 17. Faltus, 18. Munkh-Erdene (Šubert), 23. Moravec (Kubelka), 45. Kubelka (Lepin)

Sestava: Daniel Trejtnar (Vojta Krejsa) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Tomáš Faltus, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Druhý zápas lépe odstartoval soupeř ze Skutče. Po jedné odehrané minutě mohl provést trestné střílení, ale nedal. O půl minuty později však již byl úspěšný – 0:1. Na další branku si diváci museli počkat až do 9. minuty, kdy odstartoval své představení Max Kubelka – 1:1. To pokračovalo ve 12. a 17. minutě, což znamenalo vedení 3:1 pro Letohrad a Maxův hattrick. Tím se odstartovala branková přestřelka ve druhé třetině. Nejprve se Skuteč dostala na rozdíl jedné branky, poté Letohrad odskočil znovu na tři, Skuteč kontrolovala jednou brankou, ale poslední slovo měl opět Letohrad – 7:4. Skóre mohlo být ještě hezčí, ale Honza Moravec neproměnil nájezd. Na začátku třetí třetiny se Skutči podařilo znovu snížit, ale pouze na minutu, poté se prosadil Honza Moravec. V 38. minutě dostal Letohrad možnost dalšího trestného střílení, ale Lukáš Majvald nedal. Konečné skóre se tak zastavilo na stavu 8:5.

FBC LETOHRAD – FBC SKUTEČ 8:5 (2:1, 5:3, 1:1)

Branky: 9. Kubelka (Kalous), 12. Kubelka (Munkh-Erdene), 17. Kubelka (Poláček), 20. Lepin (Kubelka), 21. Lepin, 26. Šubert (Faltus), 28. Lepin (Kubelka), 32. Moravec (Faltus)

Sestava: Vojta Krejsa (Daniel Trejtnar) – Jakub Kalous, Adam Šubert, Tomáš Faltus, Huslen Munkh-Erdene, Maxim Kubelka, Albert Lepin, Matouš Poláček, Jan Moravec, Lukáš Majvald

Dorostenci tedy získali tři body a po šesti odehraných kolech se nachází na třetím místě tabulky. Další zápasy je čekají 10. 11. 2019, kdy v Holicích narazí na Hostinné a domácí Holice.