Historie

Florbalový klub v Letohradě byl založen v roce 2002 pod názvem Orel Orlice. Po dvou úspěšných sezónách jsme oficiální název klubu změnili na FBC Letohrad z důvodu lepšího regionální povědomí. V prvních letech za klub nastupovali především hráči v mužských kategoriích, ale v dalších letech jsme naši sportovní činnost rozšířili i na ženský tým a starší žáky. Po sedmi letech existence se náš klub dostal až do druhé ligy mužů a obsadil v ní třetí příčku. Toto je, společně s vítězstvím v poháru nad lídrem první ligy Sokolem Královské Vinohrady, největší klubový úspěch v historii. Poté činnost klubu lehce stagnovala, kdy hrál soutěže pouze jeden tým mužů, což zapříčinila zejména generační obměna. Tato situace se však změnila v roce 2015, kdy byla nastavena koncepce výchovy mládeže a směřování celého klubu. V tuto chvíli máme pět týmů v soutěžích, což je přibližně 90 aktivních hráčů. Nadále plánujeme rozšiřovat členskou základnu a budeme se snažit dostat florbal do top sportů v Letohradě.