Muži „A“ na Vysočině dvakrát prodlužovali

Mužský elitní tým se vydal na horkou vysočinskou půdu, aby se zde v rámci 10. a 11. kola střetl s týmy Snipers Třebíč B a SK Jihlava. Oba týmy se před vzájemnými zápasy nacházely na nižších tabulkových příčkách, proto se očekávalo, že by Letohrad mohl přivézt nějaké body.

Sobotním soupeřem byla rezerva Třebíče. Do utkání lépe vstoupil Letohrad a po brance Honzy Skalického šel do vedení. Domácím se podařilo ještě do konce třetiny korigovat. Během druhé třetiny si pak Třebíč vybojovala dvoubrankové vedení, které začátkem třetí třetiny Letohrad stáhl na jednobrankové. Přibližně dvě minuty před koncem poslal utkání do prodloužení Dan Baláš. To již po 26 vteřinách rozhodl Honza Skalický. Mužské áčko si tak připsalo důležité dva body.

Snipers Třebíč B – FBC Letohrad 5:6p. (1:1, 3:1, 1:3 – 0:1)

Branky: 3. Skalický Jan (Derka), 29. Náhlík (Pokorný), 42. Matyáš (Kristek), 51. Náhlík (Švec), 58. Baláš (Švec), 61. Skalický Jan (Švec)

Sestava: Moravec Dominik (Moravec Jan) – Pokorný Ondřej, Kavka Martin, Matyáš Jan, Kristek Roman, Skalický Jan, Hrdina Matouš, Baláš Daniel, Náhlík Vojtěch, Derka David, Švec Marek (C), Doleček Jakub

Nedělním soupeřem pak byla Jihlava. Na úvodní branku čekali diváci do šesté minuty, kdy se radovali domácí. Letohrad se podařilo srovnat, ale poté ve 14. a 15. minutě Jihlava vstřelila dvě rychlé branky a mohla tak jít do šaten spokojenější. Druhá třetina pak přinesla úpornou bitvu s množstvím šancí, ale na další branku si diváci museli počkat. Až v 37. minutě se radovali hosté. O 28 vteřin později byla všechno jinak. Opařeným domácím dal další ránu Franta Majvald. Na začátku třetí třetiny šla Jihlava opět do trháku, ale díky brankám ve 45. a 50. minutě Letohrad otočil. Když už se chystal slavit další bodíky, v čase 59:59 Jihlava srovnala. Prodloužení pak žádnou branku nepřineslo, a tak musely nastat nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí.

SK Jihlava – FBC Letohrad 6:5n. (3:1, 0:2, 2:2 – 1:0)

Branky: 10. Švec (Skalický Jan), 37. Švec (Moravec Jan), 37. Majvald (Skalický Jan), Doleček (Matyáš), 50. Majvald (Švec)

Sestava: Moravec Jan (Moravec Dominik) – Kavka Martin, Skalický Jiří, Kristek Roman, Skalický Jan, Hrdina Matouš, Baláš Daniel, Pokorný Ondřej, Matyáš Jan, Derka David, Švec Marek (C), Majvald František, Doleček Jakub

Z Vysočiny si tak mužské áčko přivezlo tři body, které znamenají celkové navýšení na 12 bodů a průběžné 9. místo v tabulce Divize C.

V dalších zápasech se 15. a 16. prosince utkají s týmy FBC Peaksport Litomyšl a s draky z Havlíčkova Brodu. Odtrhněte se tak od vánočních příprav a přijďte kluky do haly v Dolní Dobrouči podpořit.