Mužský tým postupuje do třetího kola poháru

Nedělní odpoledne vyplnil zápas druhého kola poháru Českého florbalu mezi Letohradem a Spartakem Pelhřimov. Dějištěm utkání se stala sportovní hala v Dolní Dobrouči.

Utkání začalo v rychlém tempu, více na balonku byly hosté, ale branky stříleli domácí. Nejprve se prosadil Honza Skalický, když mu přes šíři pásma nabil Franta Majvald. O malou chvíli později Kuba Doleček překvapil brankáře Kuchaře střelou na bližší tyč. Střední pasáž první třetiny patřila opět hostům, drželi Letohrad v obranném pásmu, ale když se měl lámat chleba, přišlo promáchnutí míčku, střela vedle nebo zákrok Dolečka. Hosté nemohli najít recept, jak na obranu vyzrát. Ten ovšem našel Adam Jiruška, který si dorazil svou střelu a zvýšil na 3:0.

Na začátku druhé třetiny byly aktivnější znovu hosté, ale Doleček měl dnes dobrý den. V páté minutě navíc Pelhřimov dostal výhodu přesilové hry, kterou po pěkné souhře potrestal. Domácí Letohrad si poté vytvořil několik slibných šancí, ale radovali se opět hosté. Střelou nad rameno Dolečka snížili na rozdíl jediné branky. Když už to vypadalo, že by hosté mohli srovnat, zaúřadoval opět Kuba Doleček. 4:2. Hned po vyloučení mohl hrát Letohrad ještě přesilovou hru, kterou po minutě využil Jirka Doleček, když mu míč naservíroval Honza Skalický. Druhá třetina skončila stavem 5:2.

Na začátku třetí třetiny si mohl Pelhřimov vyzkoušet další přesilovou hru. Chybu v rozehrávce však využil Majvald a jeho lehkou střelu si srazil do brány brankář Kuchař. 6:2. V tu chvíli se zdálo, že domácí mají utkání pod kontrolou, a již si dojdou pro postup do dalšího kola. Opak byl však pravdou. Klíčovou událostí se ukázala padesátá minuta, kdy Pelhřimov vyměnil brankáře, a jakoby dostalo nový herní impuls. V čase 52:00 krásně sehrál kombinaci a snížil na 6:3. Domácí se snažili vrátit stejnou měrou, ale nový brankář hostů byl bezchybný. Navíc v 58. minutě byl vyloučen domácí kapitán. Hosté zariskovali a zkusili přesilovou hru 6 na 4, tedy bez brankáře, což přineslo své ovoce. Opět po pěkné kombinaci snížili na rozdíl jediné branky. Hned po vstřelené brance opět odvolali brankáře a šli do tlaku. Výsledkem byla střela, která se otřela o letohradského obránce a zapadla za bezmocného Dolečka. Zápletka byla na světě. Uplynulo ale pár vteřin a hosté se poslali do čtyř. Letohrad mohutně tlačil, ale branku to nepřineslo. Diváci se tak dočkali prodloužení.

V něm byly obě obrany bezchybné. Pokud se ale malé okénko našlo, jistili to oba brankáři. Na řadu tak přišla nájezdová loterie. Po vzoru hokejového turnaje v Naganu, první nájezd bezpečně proměnil Majvald a pak tým jen nechal vyniknout brankáře Dolečka, který lapnul všech pět pokusů Pelhřimova. Z vítězství a tedy postupu se tak mohl radovat domácí Letohrad.

FBC LETOHRAD – SPARTAK PELHŘIMOV 7:6 pn (3:0, 2:2, 1:4 – 0:0)

Branky: 5. Skalický Jan (Majvald), 6. Doleček Jakub, 20. Jiruška (Lauterbach), 37. Doleček Jakub (Baláš), 38. Doleček Jiří (Skalický Jan), 45. Majvald, rozhodující nájezd Majvald

Sestava: Roman Doleček (David Richter) – David Lauterbach, Jakub Rajnštajn, Martin Novák, Jiří Skalický, Adam Jiruška, Jan Skalický, Daniel Baláš, Vojtěch Marek, Matouš Faltus, Martin Kavka, Adam Gabris, Marek Švec, František Majvald, Jakub Doleček, Jiří Doleček, Petr Doleček

Ve třetím kole tým narazí na divizního soka, tým SK Jihlava. Ta se v prvním kole utkala právě s Pelhřimovem, ale také s FbK OT, Vysokým Mýtem a Havlíčkových Brodem a svou skupinu vyhrála. Ve druhém kole si pak poradila s Telčí v poměru 9:4.