Starší žáci bojovali na domácí půdě

Ve sváteční neděli 17. 11. se uskutečnilo 4. kolo ligy starších žáků, toto kolo jsme pořádali na domácí půdě v Rokytnici ve čtvrtém koši a soupeřem nám postupně byly týmy z České Skalice, Všestar a DDM Nová Generace.

První utkání dopadlo nad naše očekávání, kdy jsme byli schopni přehrát Hvězdy z České Skalice a udržet čisté konto. Po dvou gólech Honzy Faltuse přidal třetí, poslední, Niki Brdíček a mohli jsme se radovat ze zaslouženého vítězství. Na tomto utkání bychom ocenili týmový výkon, který se nám dařilo předvádět celý turnaj a hlavně, že se nám dařilo hrát novým systémem zakládání útoku a bránění se zvýšenou pomocí středového hráče.

FBC HVĚZDY ČESKÁ SKALICE – FBC LETOHRAD 0:3 (0:1, 0:2)

Branky: 2. Faltus (Burianec), 23. Faltus (Burianec), 24. Brdíček Nikolas

Sestava: Vojta Krejsa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Štěpán Stejskal, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Tadeáš Michna, Kristián Paštika

https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-265743.htm

Další utkání se Všestary tým rozehrál velice dobře a už během prvních deseti minut šel do dvoubrankového vedení. Bohužel vinou individuálních a taktických chyb jsme druhou polovinu utkání neudrželi vedení, a ještě dostali od cesty 4 góly, což vyústilo v prohru 4:2. Ale jak se říká, kdo nechybuje, nikdy se nepoučil, takže nám tohle utkání ukázalo, kde máme ještě prostor ke zlepšení a budeme na něm intenzivně pracovat.

FBŠ VŠESTARY – FBC LETOHRAD 4:2 (0:2, 4:0)

Branky: 2. Pomikálek, 4. Brdíček Nikolas (Junk)

Sestava: Jiří Bureš (Vojta Krejsa) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Štěpán Stejskal, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Tadeáš Michna, Kristián Paštika

https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-265761.htm

V posledním utkání jsme věděli, že pokud chceme postoupit do vyššího koše, musíme porazit velmi silný SION. S nimi jsme se letos střetli již podruhé. První utkání jsme zaslouženě prohráli, a tak jsme SIONu měli co vracet. Dobře zvolenou taktikou a týmovým výkonem podpořeným obětavými výkony, jak brankáře, tak obránců, se nám dařilo eliminovat jejich silnou zbraň-křížné přihrávky přes pásmo a střela z kruhu. Toto a skvělá produktivita našich útočníků vyústila ve výhru 3:2.

FBC SION-DDM NOVÁ GENERACE – FBC LETOHRAD 2:3 (1:1, 1:2)

Branky: 9. Faltus (Paštika), 20. Pomikálek (Faltus), 21. Brdíček Nikolas (Lerch)

Sestava: Vojta Krejsa (Jiří Bureš) – Karolína Skulbaševská, Nikolas Brdíček, Dominik Brdíček, Štěpán Stejskal, Přemysl Junk, Ondřej Pomikálek, Jan Faltus, Michal Lerch, Jan Burianec, Martin Vicenec, Tadeáš Michna, Kristián Paštika

https://online.ceskyflorbal.cz/20192020/online-265778.htm

Tento turnaj nám ukázal, že se můžeme rovnat silným týmům, ale naopak poukázal na chyby, kterých se musíme vyvarovat, proto byl zatím nejcennějším testem.

Děkujeme soupeřům, a hlavně fanouškům za skvělou atmosféru, a všem, kteří nám pomohli s organizací domácího turnaje.

By: Vítek Hlaváček

Post Author: Michal Vaňous